Kvapil v KHL rozhodl nájezdy, předtím vyrovnal v 60. minutě

16. 10. 2014 21:01
Marek Kvapil z Čerepovce se stal hlavní postavou zápasu KHL v Nižním Novgorodu, když v 60. minutě vyrovnal a posléze rozhodl i samostatné nájezdy.
Marek Kvapil
Marek Kvapil | Foto: Vojtěch Marek

Moskva - Marek Kvapil z Čerepovce se stal hlavní postavou zápasu Kontinentální hokejové ligy v Nižním Novgorodu, když v 60. minutě vyrovnal a posléze rozhodl i samostatné nájezdy. Hosté po nich zvítězili 3:2 a ukončili sérii tří porážek.

Kvapilův spoluhráč Jakub Štěpánek držel čisté konto do 28. minuty a Čerepovec vedl, pak ale domácí tým otočil na 2:1. Při power play si však brankář Torpeda Ivan Kasutin srazil 42 sekund před koncem třetí třetiny za čáru Kvapilovo nahození od zadního mantinelu, v rozstřelu pak Štěpánek vychytal oba domácí střelce a Jurij Trubačov s Kvapilem už po dvou sériích rozhodli o dalším bodu pro Severstal.

Zápas dvou nejlepších celků soutěže vyhrál Petrohrad, který doma zvítězil nad CSKA Moskva 4:3 a připravil mu teprve druhou porážku v sezoně. Nejproduktivnější hráč ligy Ilja Kovalčuk z Petrohradu si připsal další tři body, celkem jich má po 18 zápasech na kontě už 30 (16+14), a to ještě neproměnil trestné střílení.

V domácí brance dostal před Alexandrem Salákem přednost Jevgenij Ivannikov, který na počátku druhé třetiny dostal dva góly za 63 vteřin a Petrohrad prohrával 1:3. Kovalčuk však vyrovnal a v 53. minutě rozhodl zápas Artěmij Panarin.

Kontinentální hokejová liga:

Nižnij Novgorod - Čerepovec 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Kvapil 1+0 a rozhodující sam. nájezd), Petrohrad - CSKA Moskva 4:3.