Kumstát mohl dát hattrick, neproměněné šance ho mrzely

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
2. 10. 2013 6:00
Sparta v 8. kole porazila Litvínov 7:0 i díky dvěma gólům Petra Kumstáta.
Petr Kumstát se ve Spartě uvedl skvěle. Za úvodních osm zápasů nasbíral sedm kanadských bodů.
Petr Kumstát se ve Spartě uvedl skvěle. Za úvodních osm zápasů nasbíral sedm kanadských bodů. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Sparta nadále stoprocentně ovládá domácí led, což potvrdila i v 8. kole proti Litvínovu, který smetla sedmigólovou kanonádou.

Dvě trefy z ní obstaral Petr Kumstát, jenž holešovický celek v létě posílil příchodem z Karlových Varů.

Dokonce mohl zkompletovat hattrick, ale přes velké příležitosti mu nebyl souzen.

"Na konci zápasu mě to pak mrzelo, protože šance jsem měl velké. Kluci mi to tam perfektně připravili, ale moje zakončení bylo hodně slabé," litoval jednatřicetiletý obr.

Díky skvělému výkonu si zápas užil

I přesto byl se zápasem velice spokojen. "Bylo to jednoznačné vítězství, zase jsme dali hodně gólů. Také jsme hráli perfektně dozadu a Pepis (brankář Pöpperle) všechno pochytal. Byl to parádní zápas, který jsme si užili stejně jako diváci na stadionu," těšilo jej.

"Litvínovu to nějak nebruslilo. Dá se říct, že od stavu 3:0 to prakticky zabalil. Vím, jak těžce se hraje, když se takkhle prohrává. Nám navíc vyšlo vše, na co jsme sáhli, takže jsme mohli předvést pěkné akce a pěkné góly," dodal.

Prvním gólem si nebyl jistý

Kumstátovy góly se vešly do tří minut a osmi sekund na pomezí první a druhé třetiny. Tím prvním si však střelec ani rozhodčí dlouho nebyli jisti. Puk se od něj odrazil do Fraňkova brankoviště, kde se usadil u brankové čáry. Sudí nechali pokračovat ve hře a až následně situaci konzultovali s videorozhodčím.

"Ani já jsem nebyl přesvědčený, že to byl gól," přiznal šťastný střelec. "Ten odražený puk jsem dorážel, ale pak tam byla skrumáž a vše se řešilo na videu. Ani jsme sami s klukama pořádně nevěděli, jak to bylo."

Přijdou i těžší zápasy

Sparta z osmi zápasů v letošní sezoně vyhrála hned šest a oprávněně jí patří druhé místo. Přitom hned pětkrát nastřílela pět a více gólů. Kumstát však upozorňuje, že přijdou i těžší zápasy.

"Třeba minulý zápas s Kladnem se nám tolik nepovedl (3:2 díky gólu dvacet sekund před koncem - pozn. redakce) a jen potvrdil, že ne každý zápas nám půjde takhle lehce. Příští zápas to může být stejné, takže se musíme dobře připravit a já věřím, že ke každému utkání budeme přistupovat poctivě," říká odhodlaně.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy