Kučerov rozhodl 150. gólem v NHL o výhře Tampy Bay v Coloradu

Aktualizováno 25. 10. 2018 8:13
Čeští hokejisté se v nočních zápasech zámořské NHL neprosadili.
Nikita Kučerov
Nikita Kučerov | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Tampy Bay ve středečním utkání NHL zdolali Colorado 1:0 a uspěli v šestém z osmi zápasů. O triumfu Lightning rozhodl 150. gólem v soutěži útočník Nikita Kučerov. Brankář floridského celku Andrej Vasilevskij pochytal 23 střel Avalanche, kteří vyšli bodově naprázdno poprvé po šesti soubojích. Žádný z českých hráčů se ve středečním programu bodově neprosadil.

Rozdílová trefa se v Coloradu zrodila ve 47. minutě v početní výhodě. Kapitán Lightning Steven Stamkos po přihrávce Kučerova na levý kruh naznačil střelu z první, ale místo ní zvolil zpětnou nahrávku na ruského útočníka, který se trefil přesně k levé tyči. "Vždycky mu nahraju, když mám tu možnost, jelikož dělá to, co umí nejlépe," vysekl Stamkos poklonu Kučerovovi.

Bodová série útočníků Avalanche Nathana MacKinnona a Mikka Rantanena se zastavila na devíti utkáních.

Toronto si poradilo s Winnipegem 4:2 a zvítězilo po dvou prohrách. Za Maple Leafs se prosadili čtyři různí střelci včetně útočníka Johna Tavarese, který sedmým gólem v sezoně ukončil pětizápasový střelecký půst. Jets nebodovali po pěti duelech.

Hosté po 40 minutách vedli o tři góly, ale soupeř se během 91 sekund přiblížil na rozdíl jediné branky. Za dvě minuty však Tavares stanovil konečné skóre. Gólman Maple Leafs Frederik Andersen zastavil 38 střel, z toho 20 v závěrečném dějství.

"Takové chvíle obvykle přiklání utkání na tu či onu stranu a nám se to povedlo skvěle. Hned jsme na jejich přesilovkovou trefu odpověděli, vzali si dvoubrankový náskok zpět a to je zpomalilo," řekl Andersen.

Florida si z ledu New York Islanders odvezla výhru 3:2 v prodloužení, přestože po dvou třetinách prohrávala dvougólovým rozdílem. Útočníci Frank Vatrano a Jevgenij Dadonov však ve třetí části manko smazali a po 33 sekundách nastaveného času rozhodl v přesilové hře o bodu navíc pro Panthers další útočník Mike Hoffman.

"Nepřestali jsme bojovat a to se nám vyplatilo. Potřebovali jsme jen vytrvat, není v tom žádné kouzlo. Musíte hrát podle svého," uvedl brankář Floridy James Reimer, který 20 zákroky pomohl Floridě teprve k druhému vítězství v osmi duelech. Panthers ještě nedokázali uspět v základní hrací době, první triumf ve Washingtonu přišel až po nájezdech.

Výhra nad Islanders by je ale mohla nastartovat. "Je to jako s efektem sněhové koule. Musíte mít stavební kámen a od něj se odrazit. Snad nás tohle vítězství vrátí na správnou kolej. Hrajeme dobře, ale nemáme takové výsledky, které bychom chtěli," prohlásil Hoffman.

Vegas doma nestačilo na Vancouver 2:3 po samostatných nájezdech a prohrálo po třech výhrách. Triumf Canucks zařídili Bo Horvat dvěma góly a Markus Granlund úspěšným nájezdem.

Výsledky NHL:

Winnipeg - Toronto 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky: 45. Ehlers, 47. Scheifele - 15. K. Kapanen, 23. Ennis, 32. Kadri, 49. Tavares. Střely na branku: 40:39. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. K. Kapanen (Toronto), 2. Ehlers (Winnipeg), 3. Marner (Toronto).

NY Islanders - Florida 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 19. B. Nelson, 32. Eberle - 43. Vatrano, 51. Dadonov, 61. Hoffman. Střely na branku: 22:41. Diváci: 9743. Hvězdy utkání: 1. Hoffman, 2. Dadonov (oba Florida), 3. Eberle (NY Islanders).

Colorado - Tampa Bay 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 47. Kučerov. Střely na branku: 23:24. Diváci: 16.753. Hvězdy utkání: 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. Varlamov (Colorado), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).

Vegas - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 22. Pacioretty, 38. Reaves - 25. a 26. Horvat, rozhodující sam. nájezd Markus Granlund. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18.189. Hvězdy utkání: 1. Horvat (Vancouver), 2. Reaves, 3. Pacioretty (oba Vegas).