Kubina se vrací z NHL, sezonu ale dohraje ve Švýcarsku

Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 2. 2013 10:15
Hokejový obránce Pavel Kubina nedostal nabídku v NHL a vrací se do Evropy. Místo mateřských Vítkovic ale zvolil Švýcarsko. Sezonu dohraje v Ženevě.
Pavel Kubina se vrací z NHL do Evropy. Bude hrát za švýcarskou Ženevu.
Pavel Kubina se vrací z NHL do Evropy. Bude hrát za švýcarskou Ženevu. | Foto: Reuters

Praha - Obránce Pavel Kubina nedostal dobrou nabídku v NHL, a proto se rozhodl dohrát sezonu v Evropě.

Návrat do mateřských Vítkovic se ale odkládá, Kubina zvolil nabídku ze Švýcarska a dohraje sezonu v Ženevě, šestém týmu švýcarské NLA.

"Dohodli jsme se tam na smlouvě do konce sezony," řekl Kubina v rozhovoru pro Moravskoslezský Deník.

Petatřicetiletý obránce zřejmě definitivně opouští zámořský hokej. K navršení magické tisícovky mu přitom chybělo odehrát pouze třicet zápasů.

Podle informací Aktuálně.cz měl přitom Kubina na stole ze zámoří několik nabídek.

"Nemůžu za Pavla moc mluvit, ale pokud vím, tak jeho agent Petr Svoboda má pro něho tři nabídky, ale ani jedna není tak zajímavá, aby ji Pavel v tuto chvíli vzal. Nejde mu tolik o peníze, ale o to, aby si připadal pro mužstvo důležity," řekl před časem Aktuálně.cz František Černík, Kubinův tchán a prezident HC Vítkovice Steel.

Už tehdy Černík naznačil, že Kubinův návrat do Vítkovic v tuto chvíli nepřipadá v úvahu. Kubina totiž se svou ženou čeká narození druhého potomka a chtěl zůstat doma na Floridě - čtěte zde.

Nakonec ale Kubina ze zámoří odchází. A je také posledním ze tří českých veteránů, který se během letošní sezony ovlivněné výlukou na smlouvě s klubem z NHL nedohodl a zvolil štaci ve Švýcarsku. Tam před ním přestoupili i Petr Sýkora (loni New Jersey) a Radek Dvořák (Dallas).

V NHL hrál Kubina za Tampu Bay, se kterou získal i Stanley Cup, Toronto, Atlantu a naposledy loni s Jaromírem Jágrem za Philedalphii Flyers.

 

Právě se děje

Další zprávy