Kubina rozhodl v prodloužení, Vrbata v nájezdech

zh
12. 3. 2008 7:40
Hejduk a Michálek dali vítězný gól
Pavel Kubina slaví svůj vítězný gól v prodloužení se spoluhráčem Darcym Tuckerem. | Foto: Reuters

Toronto - Philadelphia vedla ve 42. minutě úterního zápasu NHL v Torontu již 3:0 a vypadalo to na další velký propadák domácích.

Na dvě branky přihrával Václav Prospal, únorová posila Letců z Tampy Bay.

Jenže Javorové listy zabraly a náskok stahovaly. Příkladem šel jako vždy jejich kapitán Mats Sundin a ve 45. minutě snížil na 1:3, přihrával mu Tomáš Kaberle. Jeho další finální asistenci zužitkoval krajan Pavel Kubina. V 54. minutě už Toronto prohrávalo jen 2:3.

Dále čtěte:

Vyrovnával v čase 56:19 Jeremy Williams po individuální akci.

Definitivní obrat  dokonal v prodloužení 56 vteřin před jeho koncem opět Pavel Kubina, třetí hvězda zápasu.

První se stal Sundin, druhou Václav Prospal.

Vrbata hrdinou nájezdů

Podobný průběh měl zápas Phoenixu s Anaheimem. Také zde vedli hosté 2:0 a domácí ztrátu vymazali. Na vyrovnávací gól přihrával Martin Hanzal.

Také zde rozhodl o výsledku Čech. Radim Vrbata se stal hrdinou samostatných nájezdů, když se trefil jako jediný.

Phoenix mohl slavit výhru 3:2.

Další dva Češi byli u klíčových okamžiků úterních střetnutí.

Milan Hejduk střílel po přihrávce Jaroslava Hlinky vítězný gól Colorada, Laviny nakonec zdolaly Atlantu na jejím ledě 2:5.

Milan Michálek zase rozhodl vítěznou trefou o výhře San Jose na ledě Nashvillu 2:1. Na jediný přesný zásah domácích přihrával Martin Erat.

Atlanta - Colorado 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky: 10. Armstrong, 44. Christensen - 5. a 38. Brunette, 8. Sakic, 21. Hejduk (Hlinka), 30. Jones

Toronto - Philadelphia 4:3 PP (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky: 54. a 65. Kubina (na první Tomáš Kaberle), 45. Sundin (Tomáš Kaberle), 57.  Williams - 14. Upshall (Prospal), 40. Coburn, 42. Briere (Prospal)

Montreal - New Jersey 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Smolinski, 19. Sakku Koivu, 35. Lapierre, 58. Ryder

Ottawa - Boston 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 26., 32. a 60. Heatley, 38. Spezza - 58. Wideman

Tampa Bay - NY Islanders 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)
Branky: 13., 45. a 58. Lecavalier, 7. a 59. Ouellet, 29. Halpern, 35. Tarnasky, 59. Ward - 18. Guerin (Martínek), 25. Fedotěnko, 51. Walter, 60. Comrie

Detroit - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Maltby, 36. Dacjuk (Hudler), 60. Franzen - 11. Bourque

Nashville - San Jose 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 46. Arnott (Erat) - 36. Pavelski, 41. Milan Michálek

Edmonton - St. Louis 4:3 PP (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. Stortini, 8. Stoll, 9. Gagner (Hemský), 65. Cogliano - 18. McDonald, 21. Stempniak, 32. Boyes

Phoenix - Anaheim 3:2 SN (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Doan, 52. Yandle (Hanzal), rozhodující nájezd Vrbata - 19. Marchant, 28. Getzlaf