Kubalík gólem přispěl k obratu Chicaga, Hertlova branka na výhru nestačila

22. 4. 2021 6:17
Český hokejový útočník Dominik Kubalík pomohl Chicagu gólem k výhře nad Nashvillem 5:4 v prodloužení a s patnácti brankami je druhý nejlepší český střelec v NHL. Skóroval také Tomáš Hertl, prohru San Jose ve Vegas 2:5 ale neodvrátil.
Dominik Kubalík
Dominik Kubalík | Foto: Reuters

Chicago ve třetí třetině zvrátilo nepříznivě se vyvýjející skóre a v rozmezí 51. a 53. minuty srovnalo zápas s Nashvillem z 1:4 na 4:4. Postupně se prosadili Wyatt Kalynuk, Vinnie Hinostroza a na 4:4 srovnal Kubalík.

Plzeňský rodák se objevil úplně sám mezi kruhy a po přihrávce Piuse Sutera překonal střelou nad rameno brankáře Predators Juuseho Sarose. O obratu Blackhawks rozhodl po třech minutách prodloužení Brandon Hagel.

Branka Dominika Kubalíka:

San Jose prohrálo ve Vegas 2:5 a na výhru čeká už sedm zápasů. Tomáš Hertl v 32. minutě překonal Marca-Andreho Fleuryho tvrdou ranou z úhlu, kterou poslal Sharks do vedení 2:1, Vegas ale čtyřmi góly skóre duelu otočili a došli si pro osmou výhru v řadě.

Trefa Tomáše Hertla:

Výsledky NHL:

Chicago - Nashville 5:4 v prodl. (1:1, 0:2, 3:1 - 1:0)

Branky: 5. Suter, 51. Kalynuk, 52. Hinostroza, 53. Kubalík, 63. Hagel - 15. Tolvanen, 34. Sissons, 40. Mikael Granlund, 41. Kunin. Střely na branku: 30:40. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hagel, 2. M. Subban (oba Chicago), 3. Mikael Granlund (Nashville).

Arizona - Minnesota 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 8. Dvorak - 23. Fiala, 45. M. Foligno, 59. Kaprizov, 60. Sturm. Střely na branku: 40:23. Diváci: 3736 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Fiala (oba Minnesota), 3. Dvorak (Arizona).

Edmonton - Montreal 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Branky. 24. a 59. McDavid, 58. Nugent-Hopkins - 24. a 56. J. Anderson, 20. Lehkonen, 49. Toffoli. Střely na branku: 25:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J Anderson (Montreal), 2. McDavid (Edmonton), 3. S. Weber (Montreal).

Vegas - San Jose 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 7. a 54. Marchessault, 33. Mark Stone, 40. Tuch, 60. Janmark - 3. Meier, 32. Hertl. Střely na branku: 40:33. Diváci: 3950 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Theodore, 3. Pacioretty (všichni Vegas).