Kuba podepsal dvouletou smlouvu s Floridou za osm milionů

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 7. 2012 21:15
Hokejový obránce Filip Kuba se vrací na Floridu, kde začínal svou kariéru v NHL.
Filip Kuba ještě v dresu Ottawy brání Tomáše Kopeckého z Floridy. Nyní budou spoluhráči.
Filip Kuba ještě v dresu Ottawy brání Tomáše Kopeckého z Floridy. Nyní budou spoluhráči. | Foto: Reuters

Sunrise - Obránce Filip Kuba se vrací na Floridu, kde začínal svou kariéru v NHL.

Pětatřicetiletý mistr světa z roku 2001 podepsal s Pantery dvouletou smlouvu, která mu garantuje celkový příjem osm milionů dolarů.

Vítkovický odchovanec působil na Floridě v letech 1998 až 2000, ale v hlavním týmu odehrál jen 18 zápasů. Většinou působil na farmě.

V roce 2000 odešel do Minnesoty a poté hrál za Tampu a Ottawu, kde byl čtyři sezony. Senators mu však letos nenabídli novou smlouvu.

"Je silný a pomůže nám v útoku"

"Filip je zkušený hráč, který zkvalitní naši obranu. Je vysoký, silný a zodpovědný. V minulé sezoně hrál v průměru více než 23 minut za zápas," uvedl generální manažer Dale Tallon na adresu beka, kterého Florida v roce 1995 draftovala v osmém kole jako celkově 192. hráče.

"Jsme si jistí, že bude patřit mezi našich šest základních obránců a navíc nám pomůže i přesilových hrách," dodal Tallon.

Účastník olympijských her v Turíně a ve Vancouveru doposud odehrál v NHL 792 zápasů, ve kterých vstřelil 69 branek a připsal si 254 asistencí.

V play off nastoupil k 31 duelům s bilancí čtyř branek a jedenácti finálních přihrávek.

Oproti smlouvě s Ottawou si Kuba mírně polepší, předchozí tříletý kontrakt mu garantoval průměrný plat 3,7 milionu dolarů.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy