Kuba bude volným hráčem. Ottawa s ním už dál nepočítá

ČTK ČTK
5. 6. 2012 21:25
Hokejový obránce Filip Kuba se 1. července stane v NHL nechráněným volným hráčem.
Foto: Reuters

Ottawa - Hokejový obránce Filip Kuba se 1. července stane v NHL nechráněným volným hráčem a bude zvažovat nabídky na nové angažmá. Ottawa s ním už nepočítá a s velkou pravděpodobností nenabídne pětatřicetiletému českému bekovi nový kontrakt.

Ostravský rodák, jenž do týmu Senators přišel před sezonou 2008/09 z Tampy Bay, má přitom za sebou velmi povedenou sezonu. Odehrál v ní 73 utkání a připsal si nejen 32 kanadských bodů za šest branek a 26 asistencí, ale rovněž 26 kladných bodů v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách.

"Myslím, že půjdeme dál," řekl v dnešním rozhovoru deníku Ottawa Citizen generální manažer Bryan Murray. "Dosud se neozval. Hovořil jsem s jeho agentem před koncem roku. Řekl mu své představy s tím, ať si to nechají projít hlavou. Žádná reakce nepřišla," uvedl Murray.

Musel by s platem dolů

Tuší, že Kuba by se rád přinejmenším přiblížil platu, který pobíral v minulém ročníku - v posledním roce své tříleté smlouvy inkasoval 3,7 milionu dolarů. "Já bych tak vysoko asi nešel," připustil Murray s vírou, že v přípravném kempu se do prvního týmu dostane některý z mladých beků Senátorů.

Kuba hrál v NHL rovněž za Floridu a Minnesotu. Na kontě má 792 zápasů, v nichž zaznamenal 323 bodů díky 69 přesným zásahům a 254 nahrávkám. V play off přidal 31 duelů a 15 bodů (4+11).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy