Krize hokejové Sparty má oběti. Končí bratři Treilleovi

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 10. 2012 15:19
V hokejové Spartě se dějí první změny. Kvůli výsledkové krizi předčasně skončili bratři Yorick a Sacha Treilleovi.
Sacha Treille
Sacha Treille | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - V hokejové Spartě se dějí první změny. Kvůli výsledkové krizi předčasně skončili bratři Yorick a Sacha Treilleovi.

Pražané po sérii pěti porážek staršího z francouzské bratrské dvojice uvolnili z kádru, mladšího Sachu poslali do prvoligových Litoměřic. Sparta o tom informovala na svém oficiálním webu.

"Je to reakce na nepříznivou situaci, do které jsme se dostali," uvedl kouč Richard Žemlička. Sparta je se ziskem pěti bodů poslední v extralize.

"Yorick dohromady se zápasy European Trophy nevstřelil ani gól a má jen tři asistence. Sacha je na tom ještě hůř, z dvanácti utkání má jedinou přihrávku," poznamenal Žemlička.

Oba francouzští reprezentanti mají navíc záporné body ve statistice účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. Yorick Treille je na -2 a Sacha Treille -5, čímž je nejhorší v týmu.

"Svými výkony zůstávají za očekáváním. Jsou to zahraniční hráči, kteří by měli bojovat o místo v sestavě lépe a patřit do prvních tří útoků. Ve čtvrté formaci by měli hrát mladí kluci, které chceme začlenit nastálo do kádru, jako jsou Přibyl nebo Simon," uvedl sportovní manažer Patrik Martinec.

 

Právě se děje

Další zprávy