Kritizoval sudího,dostal pokutu 50 tisíc

SportPlus, ČTK
28. 12. 2006 15:20
Znojmo - Pokutu 50 tisíc korun dostal od vedení klubu trenér hokejistů Znojma Miloslav Hořava, který nadával hlavnímu rozhodčímu Martinu Smetákovi. Uvnitř: ANKETA

Hořava se rozčílil při středečním utkání v Praze se Slavií; nadávkami nešetřil při odchodu do kabin.

Za to znojemský kouč dostal trest ve hře a v pátečním kole bude ve Vítkovicích na střídačce chybět. V pátek se navíc Hořavovým prohřeškem bude zabývat disciplinární komise extraligy.

"Bohužel jsem po zápase neudržel nervy, měl jsem se chovat jinak. Extempore bylo z mé strany zbytečné," řekl dnes ČTK Hořava, který už dostal od vedení klubu napomenutí za nevhodné chování v zápase Znojma ve Zlíně. "Napomenutí ve Zlíně bylo s podmínkou, takže po Vánocích přijdu o 50 tisíc korun. Počítám s tím, že případ bude řešit disciplinární komise. V trenérské kariéře se mi něco podobného stalo vůbec poprvé," dodal Hořava, jenž nechtěl svůj prohřešek více rozebírat.

Hořavovi hrozí od disciplinární komise ještě další pokuta a případně i další trest. Rozhodčí Smeták navíc uvedl do zápisu, že má Hořava už dva roky propadlý trenérský průkaz; za to by ale neměl následovat další postih.

"Budeme se tím zabývat, s největší pravděpodobností v pátek, kdy bychom také chtěli vše uzavřít," řekl ČTK ředitel soutěže Stanislav Šulc, který již má k dispozici oficiální zápis. Momentálně však čeká na další podklady. Šulc také uvedl, že bude brát v potaz pokutu, kterou Hořavovi udělil klub.

Na lavičce Orlů bude Hořava určitě chybět v pátečním utkání ve Vítkovicích. Znojmo tam povede jeho asistent Jan Votruba. "Nebudu do jeho koučování nijak zasahovat. Votruba je zkušený trenér. A tento model jsme si už vyzkoušeli v loňské sezoně, kdy jsem byl nemocen," dodal Hořava. Před rokem na konci září Znojmo pod Votrubovým vedením prolomilo sérii neúspěšných výsledků se Spartou, nad kterou zvítězilo 3:1.

Pokud by však disciplinární komise Hořavův prohřešek v pátek neuzavřela, chyběl by hlavní kouč na střídačce Znojma i v úterý 2. ledna. "Zastavenou činnost má totiž až do doby, než rozhodneme," vysvětlil Šulc.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Státy EU by mohly čerpat první peníze ze záchranného balíčku v září

Země Evropské unie by na konci prázdnin mohly začít těžit ze dvou částí společného balíčku krizové pomoci schváleného v reakci na koronavirový útlum ekonomik. První členské státy by během dvou měsíců mohly získat půjčky v rámci unijní podpory krátkodobých pracovních míst stejně jako záruky pro podniky v problémech. Po pátečním jednání ministrů financí unijních zemí to prohlásil místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.

Evropské společenství na jaře schválilo první sérii záchranných stimulů, mezi něž patří vedle využití fondu ESM určeného pro eurozónu také až 100 miliard eur (2,65 bilionu Kć) půjček od EK na podporu kurzarbeitu a 200 miliard eur záruk od Evropské investiční banky pro podniky zasažené výpadkem. Ministři tento pátek debatovali o postupu zavádění této pomoci.

Pokud státy rychle dokončí administrativní proces, "první půjčky by do členských zemí mohly doputovat po prázdninách," řekl Dombrovskis. Které země budou z fondu čerpat jako první, člen EK nespecifikoval. 

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Lucemburský premiér kritizuje výroky polského prezidenta o LGBT komunitě

Lucemburský premiér Xavier Bettel, který žije v homosexuálním manželském svazku, ostře kritizoval předvolební kampaň polského prezidenta Andrzeje Dudy namířenou proti komunitě lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT), o níž hovořil jako o nebezpečné ideologii. Bettel podle německého magazínu Der Spiegel řekl, že na tato vyjádření nezapomene.

Konzervativec Duda se v neděli utká v druhém kole prezidentských voleb s liberálním varšavským starostou Rafalem Trzaskowským. Očekává se těsný souboj. Kampaň stávajícího prezidenta Dudy vyvolává vášně kvůli kontroverzním vyjádřením na adresu LGBT. Jejich práva nedávno označil za ideologii horší než komunismus a v pondělí formálně navrhl ústavní dodatek, jenž by zakázal adopci dětí dvojicemi stejného pohlaví.

"Člověk zřejmě v předvolebních kampaních někdy říká věci, které by říkat neměl," cituje Bettela Der Spiegel. "Já je nezapomenu," ujistil šéf lucemburské vlády.

Bettel vstoupil do manželského svazku se svým partnerem v roce 2015, rok poté, co v převážně římskokatolickém Lucembursku byly tyto sňatky povoleny.
"Byl jsem docela překvapen tím, co pan Duda řekl," pokračoval Bettel v kritice hlavy polského státu. "Několikrát jsem se s ním setkal a on mě dokonce pozval do Polska spolu s mým manželem," tvrdí Bettel.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy