Krejčí poprvé startoval za Boston, ale výhru neoslavil

13. 10. 2014 22:20
Obránce Colorada Jan Hejda se v dnešním odpoledním utkání NHL v Bostonu podílel asistencí na vítězném gólu Daniela Brierea.
David Krejčí
David Krejčí | Foto: Reuters

Boston - Obránce Colorada Jan Hejda se v dnešním odpoledním utkání NHL v Bostonu podílel asistencí na vítězném gólu Daniela Brierea. Sedmatřicetiletý kanadský útočník rozhodl o výhře hokejistů Avalanche 2:1 čtyři desetiny před třetí sirénou a pokazil Davidu Krejčímu návrat do sestavy Bruins.

Briere ukončil zápas v okamžiku, kdy už se schylovalo k prodloužení. Hejda v poslední sekundě nahodil od modré na branku, puku se zmocnila letní posila Avalanche a překonala domácího gólmana Svedberga. Pro Brierea to byl jubilejní 300. gól v kariéře a zajistil jím Coloradu první výhru v sezoně.

První start v ročníku absolvoval v domácím dresu centr Krejčí, jenž úvodní tři duely vynechal kvůli nespecifikovaným potížím z posledního přípravného duelu. Český reprezentant odehrál 19 minut a připsal si jednu střelu.

NHL:

Boston - Colorado 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 28. Eriksson - 24. McGinn, 60. Briere (Hejda). Střely na branku: 28:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Briere, 2. Duchene (oba Colorado), 3. Svedberg (Boston).