Krejčí pomohl Bostonu asistencí k výhře na ledě Islanders

9. 11. 2015 6:18
Český hokejista David Krejčí přispěl v nedělním utkání NHL jednou asistencí k výhře Bostonu 2:1 na ledě New Yorku Islanders. Hokejisté Chicaga porazili Edmonton 4:2 zejména zásluhou Patricka Kanea, který byl u všech vstřelených branek týmu.
Radost hráčů Bostonu
Radost hráčů Bostonu | Foto: Reuters

New York  - Český hokejista David Krejčí přispěl v nedělním utkání NHL jednou asistencí k výhře Bostonu 2:1 na ledě New Yorku Islanders. Do akce se neplánovaně dostal i Petr Mrázek, který v brankovišti Detroitu vystřídal otřeseného Jimmyho Howarda. Český gólman za jedenáct minut hry neinkasoval, ale s týmem podlehl doma Dallasu 1:4.

Krejčí byl po minulém utkání kritizován trenérem Bostonu Claudem Julienem za zbytečná vyloučení, která ovlivnila zápas a vedla k prohře v Montrealu. Tentokráte nejproduktivnější český hráč v soutěži ukázal svou lepší stránku a vykouzlil při přesilovce pět na tři krásný pas, po kterém Ryan Spooner otevřel střelou do odkryté branky skóre.

Detroitský brankář Howard odstoupil v osmé minutě závěrečné třetiny utkání s Dallasem za stavu 1:2 poté, co inkasoval úder kolenem do hlavy od Jasona Spezzy. Mrázek za něho držel naděje týmu na bodový zisk až do konce, ve kterém Detroit dvakrát inkasoval při hře bez brankáře. V dresu poražených nenastoupil obránce Jakub Kindl, který zůstal mezi náhradníky. Zdravotní stav Howarda není vážný, podle trenéra Jeffa Blashilla se ještě chtěl vrátit na led.

Dallas si připsal v patnáctém utkání dvanáctou výhru a prožívá nejlepší start v klubové historii. Stars, kteří v posledních sedmi sezonách šestkrát chyběli v play off, dokonce vedou Západní konferenci.

"Loni jsme si mysleli, že můžeme každý tým přestřílet. Teď jsme se více zaměřili na hru v obranném pásmu, " komentoval zlepšení útočník Tyler Seguin, který byl před utkáním lídrem produktivity NHL. "Pořád je před námi dlouhá cesta. Na šesté sedmé místo máme náskok jen několik výher," uvedl.

Hokejisté Chicaga porazili Edmonton 4:2 zejména zásluhou Patricka Kanea, který byl u všech vstřelených branek týmu. Americký útočník zaznamenal gól a tři přihrávky, což ho zároveň katapultovalo do čela bodování soutěže. První dvě branky zápasu vsítil v úvodní třetině domácí hráč Artemi Panarin. Hosté v závěrečné části dvakrát snížili na rozdíl jedné trefy, ale obhájce Stanleyova poháru našel vždy gólovou odpověď.

NHL:

Detroit - Dallas 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
20. Nyquist - 8. Sharp, 16. Ničuškin, 59. Seguin, 60. Eakin. Střely na branku: 22:26. Petr Mrázek odchytal za Detroit 11:06 minuty a ze dvou střel neinkasoval. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg (Dallas), 2. Nyquist (Detroit), 3. Jordie Benn (Dallas).

New Jersey - Vancouver 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
6. Henrique, 17. Cammalleri, 31. Kalinin, 64. Palmieri - 3. Higgins, 32. Edler, 35. Bärtschi. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14.896. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Henrique (oba New Jersey), 3. Bärtschi (Vancouver).

NY Islanders - Boston 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
54. Boychuk - 13. Spooner (Krejčí), 35. Bergeron. Střely na branku: 37:27. Diváci: 13.197. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Marchand (oba Boston), 3. Boychuk (NY Islanders).

Chicago - Edmonton 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
1. a 18. Panarin, 54. P. Kane, 60. Anisimov - 43. Eberle, 59. Sekera. Střely na branku: 28:36. Diváci: 21.611. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. P. Kane, 3. Crawford (všichni Chicago).