Krejčí: Na širokém kluzišti jsem nehrál, ani nepamatuji

Naposledy hrál na širokém kluzišti před sedmi lety ještě v juniorských letech. Nyní si šestadvacetiletý útočník Bostonu David Krejčí bude muset rychle zvyknout.
David Krejčí v rozhovoru s trenérem Hamdaczikem
David Krejčí v rozhovoru s trenérem Hamdaczikem | Foto:

Praha - Naposledy hrál na širokém kluzišti před sedmi lety ještě v juniorských letech. Nyní si šestadvacetiletý útočník Bostonu David Krejčí bude muset rychle zvyknout - za dva dny totiž čeká českou reprezentaci úvodní zápas mistrovství světa proti Dánsku.

Vítěz Stanleyova poháru z loňského roku a nejproduktivnější hráč loňského play off NHL letos s Bostonem vypadl už v prvním kole, a proto se rozhodl prodloužit si sezonu na šampionátu ve Finsku a Švédsku.

Na šampionátu už sice hrál v roce 2008 v Québeku, stejně jako o dva roky později na olympijských hrách ve Vancouveru, kterých se také účastnil, se však hrálo na úzkém kluzišti.

Sám nevím. Uvidíme, jak to půjde, protože jsem na něm nehrál strašně dlouho. Mně to bruslí ale docela dobře, tak by to neměl být takový problém," řekl Krejčí novinářům před úterním tréninkem v pražské O2 areně.

Čtěte také:
Frolík, Plekanec, Tenkrát. To je první útok pro MS
Milan Michálek: Brácha přijede, malá se mu už narodila
Kindl už na MS nechce. V týmu jej nahradí Krejčík

Davide, už jste se dokázal srovnat s časovým posunem?
Přijel jsem v pondělí a celý den strávil u rodičů ve Šternberku. Už jsem na to docela zvyklý. Dobře jsem se vyspal, mělo by to být dobré.

Nevadí Vám, že jste s týmem nesehrál před MS žádný přátelský zápas?
Za poslední dva měsíce jsme toho odehráli celkem hodně - sedmnáct zápasů v březnu, pár dalších v dubnu a dalších sedm v play off. Takže z toho strach nemám.

Kdy jste se vůbec rozhodl, že na šampionát pojedete?
Ještě ten večer, co jsme prohráli, tak bylo v hlavě mnoho myšlenek, k tomu navíc únava, ale věřím, že přijet sem bylo dobré rozhodnutí. Věděl jsem, že mi pan Hadamczik bude volat, a taková nabídka se samozřejmě neodmítá. Nebylo to jednoduché rozhodování, ale jsem rád, že jsem to odsouhlasil, že jsem tady a už se moc těším.

Alespoň si tak vynahradíte to, co jste nestihl v Québeku, kde jste si příliš nezahrál...
"Sice jsem tam moc nehrál, ale i tak na to mám dobré vzpomínky, protože jsem získal nějaké zkušenosti a poznal spoustu dobrých hráčů, takže na to vzpomínám kladně.

Už se k Vám dostalo, že na MS budete hrát v centru druhého útoku vedle Milana Michálka a Aleše Hemského?
Už mi to trenéři říkali, na tréninku to budeme moct ještě trochu vyladit, ale ať budu hrát s kýmkoliv, neměl by to být problém, protože tu jsou všichni kvalitní hráči.

Už jste stačil zapomenout na vyřazení od Washingtonu v prvním kole play off NHL?
Po osobní stránce to bylo i v této sezoně docela dobré, ale když se prohraje v prvním kole a ještě k tomu sedmý zápas v prodloužení, tak je to docela zklamání. I tak jsme však poté s trenéry a manažery hodnotili sezonu kladně. Takže si myslím, že s ohledem na to hodnocení se tým příliš měnit nebude.

 

Právě se děje

Další zprávy