Václav Rojík, Red Spo
11. 2. 2009 6:54
Boston - San Jose 2:5

New York - Česká hvězda lídra hokejové NHL Bostonu Bruins David Krejčí vyšla v úterním šlágru s druhým San Jose Sharks naprázdno.

Vedoucí celek soutěže doma navíc prohrál s Shraks 2:5, když k vítězství hostů přispěl gólem Milan Michálek. Asistenci si v dresu vítězů připsal Tomáš Plíhal.

Krejčí tentokrát nepotvrdil pozici druhého nejproduktivnějšího Čecha soutěže a ve druhém zápase za sebou nebodoval.

"Žraloka" Joea Thorntona sice nadchl herní projev bývalého klubu, ale sám přispěl gólem k jeho porážce třináctou trefou v sezoně.

"Oni mají opravdu dobrý tým, možná nejlepší, proti kterému jsem letos hrál," řekl po utkání bývalý kapitán Bruins.

Ti také na domácím ledě vedli ještě na začátku třetí třetiny 2:1 zásluhou dvou branek Milana Lučiče.

Levé křídlo Bostonu, které kvůli zranění vynechalo posledních šestnáct zápasů, skórovalo v úvodní části hry po dorážkách střel Dennise Widemana a Petteriho Nokelainena.

Mezi jeho dvěma zásahy srovnával na 1:1 v přesilovce Rob Blake.

Sprchu pro domácí však znamenala třetí třetina, kdy jim v rozmezí šesti minut nasázeli tři branky Patrick Marleau, Milan Michálek a Joe Thornton.

David Krejčí se tentokrát neprosadil.
David Krejčí se tentokrát neprosadil. | Foto: Reuters

"Prostě jsme hráli jen čtyřicet minut a to nestačí. Poslední dvacetiminutovku jsme vůbec neexistovali a na to jsou oni moc dobří, aby toho nevyužili," sypal si popel na hlavu po utkání centr Bostonu Marc Savard.

V utkání, které na stadionu sledoval komisionář NHL Garry Bettman, pečetil výhru hostů na 5:2 do prázdně branky Mike Grier.

Bonkovy body nepomohly

Ani gól a asistence Radka Bonka nestačily na body proti Detroitu, který vyhrál v Nashvillu 5:3.

Detroit se tak odrazil z nejhorší série této sezony, když utnul šňůru pěti porážek.

A velkou zásluhu na tom mají Henrik Zetterberg a Pavel Datsjuk, kteří vstřelili po dvou gólech.

"Během té nepříjemné série jsme neměli tolik energie. Teď ji mamé více, lépe útočíme a to je podle mě nejdůležitější," pochaloval si kouč vítězů Mike Babcock.

V jedné chvíli přestříleli Red Wings soupeře v poměru 15:2 a na začátku třetí třetiny zvyšoval už na 3:0 pro hosty Marián Hossa  z levého kruhu po asistenci Niklase Kronwalla a Jiřího Hudlera.

Pak se konečně chytli i Predators, kteří si po faulu Tomáše Kopeckého zahráli první přesilovku utkání.

Jason Arnott střílel od modré a Radek Bonk usměrnil puk za záda brankáře Conklina. Záhy snížil na 2:3 po odražené střele Joel Ward.

Ve třetí třetině však vrátil Red Wings dvougólový náskok Zetterberg a na druhou trefu Warda odpověděl v poslední minutě gólem na 5:3 Datsjuk.

Boston - San Jose 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)
4. a 15. Lucic - 8. R. Blake, 44. Marleau, 48. M. Michálek, 50. J. Thornton, 60. Grier (Plíhal). Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.565.

NY Islanders - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
5. Weight, 25. Jackman, 30. Hilbert - 3. Simmonds, 26. Kopitar, 47. Frolov, rozh. nájezd Johnson. Střely na branku: 25:39. Diváci: 12.330.

Columbus - Colorado 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
43. Murray (Hejda), 50. Jason Williams (Voráček), 53. Modin (Hejda). Střely na branku: 30:31. Diváci: 14.506.

St. Louis - Vancouver 4:6 (2:0, 1:2, 1:4)
19. Wagner, 20. Boyes, 27. Tkachuk, 50. McDonald - 24. a 29. Sundin, 48. Kesler, 52. Burrows, 56. Hansen, 60. Demitra. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.431.

Florida - Toronto 5:4 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 1:0)
55. a 62. Zedník (na první Kreps), 24. McLean (Kreps), 49. Norton, 51. Peltonen - 11. a 39. Hagman, 37. Mayers (Kubina), 48. Antropov. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 39 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 89,7 procenta. Střely na branku: 38:39. Diváci: 13.764.

Nashville - Detroit 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
32. a 51. Ward (na první Bonk), 26. Bonk - 6. a 44. Zetterberg, 11. a 60. Dacjuk, 25. Marián Hossa (Hudler). Střely na branku: 21:51. Diváci: 15.077.

Tampa Bay - Atlanta 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
2. Roberts - 10. Stuart, 23. Vjačeslav Kozlov, 60. Kovalčuk. Střely na branku: 41:24. Diváci: 13.490.