Krejčí asistoval u výhry, Šmíd přispěl ke kanonádě Calgary

13. 3. 2014 7:00
Hokejisté Bostonu potvrzují svou výbornou formu po olympijské přestávce, když vyhráli pošesté v řadě. Ve středečním zápase NHL to schytal Montreal, který podlehl Medvědům na svém ledě 1:4.
Ladislav Šmíd, který zastavuje Teemu Selänneho, přispěl ke kanonádě Flames jedním gólem. | Foto: Reuters

New YorkLadislav Šmíd se ve středečním utkání NHL poprvé trefil v dresu Calgary, a přispěl tak ke kanonádě 7:2 nad Anaheimem.

Osmadvacetiletý bek se sice trefil už podruhé v sezoně, avšak poprvé v dresu Flames poté, co v listopadu přišel z Edmontonu. Možná i díky tomu byl zvolen druhou hvězdou zápasu.

Šmíd se prosadil na konci druhé třetiny, kdy střelou zápěstím z mezikruží zvyšoval vedení na 6:1. Byl to jeho celkově dvanáctý gól v kariéře v NHL, kde působí od roku 2006.

Hiller střídal už po 12 minutách

Calgary, které je čtvrtým nejhorším týmem soutěže, rozhodlo o své výhře nad favoritem utkání už během úvodních necelých čtrnácti minut, v nichž vstřelilo čtyři branky.

Švýcarská jednička Anaheimu Jonas Hiller inkasovala z prvních pěti střel tři góly a už po necelých dvanácti minutách ji vystřídal Dán Frederik Andersen.

Dvěma góly přispěl k demolici soupeře švédský útočník Mikael Backlund, který také vstřelil jednu ze dvou branek Flames ve vlastním oslabení.

Ještě nedávný lídr celé soutěže tak prokázal, že mu to po olympijské pauze vůbec nejde, prohrál totiž čtvrtý zápas v řadě.

Boston vyhrál pošesté v řadě

Hokejisté Bostonu potvrzují svou výbornou formu po olympijské přestávce, když vyhráli pošesté v řadě. Ve středečním zápase to schytal Montreal, který v tradičním šlágru podlehl Medvědům na svém ledě 1:4. Ti tak uspěli po pěti prohraných vzájemných zápasech.

Jednou asistencí pomohl k výhře Bostonu i David Krejčí, který ztrácí v produktivitě už jen bod na nejlepšího českého hráče Jaromíra Jágra. Boston tak opět stáhl náskok Pittsburghu, který vévodí Východní konferenci, na jediný bod.

Naopak jen na zisk bodu stačil gól Michaela Frolíka hokejistům Winnipegu. Ti na svém ledě podlehli Vancouveru 2:3 po samostatných nájezdech. Celý zápas, včetně nájezdů, odchytal za Jets Ondřej Pavelec.

Frolík se zapsal mezi střelce potřinácté v sezoně, Pavelec si v brance Jets připsal 31 zákroků.

Montreal - Boston 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 43. Desharnais - 22. Söderberg, 30. Bergeron, 39. Lucic (Krejčí), 41. Chára. Střely na branku: 36:32. Diváci: 21.273.

Calgary - Anaheim 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)

Branky: 14. a 22. Backlund, 4. Giordano, 8. Galiardi, 12. Cammalleri, 39. Šmíd, 59. Knight - 32. Cogliano, 48. Bonino. Střely na branku: 25:22. Diváci: 19.289.

Colorado - Chicago 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 19. Malone, 21. Duchene, 51. O'Reilly - 29. P. Kane, 58. Saad. Střely na branku: 29:39. Diváci: 18.007.

Winnipeg - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 24. Ladd, 43. Frolík - 36. a 52. Burrows, rozhodující sam. nájezd Higgins. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 33 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Střely na branku: 34:33. Diváci: 15.044.