Krejčí a Polák přihráli na gól, Voráček odstoupil ze zápasu

21. 1. 2014 9:07
Reprezentační útočník David Krejčí se v pondělním zápase NHL podílel jednou asistencí na výhře Bostonu nad Los Angeles 3:2.
David Krejčí
David Krejčí | Foto: Reuters

New York - Reprezentační útočník David Krejčí se v pondělním zápase NHL podílel jednou asistencí na výhře Bostonu nad Los Angeles 3:2. Na jeden gól přihrál také obránce Roman Polák, jehož St. Louis zvítězilo na ledě Detroitu 4:1.

Třináctý gól v sezoně vstřelil Jiří Hudler a se 40 body zůstává nejproduktivnějším českým hráčem v NHL. V 5. minutě otevřel skóre zápasu v San Jose, který ale nakonec Calgary prohrálo 2:3 a připsalo si čtvrtou porážku v řadě.

Boston je ve formě

Hlavním strůjcem úspěchu Bostonu byl Brad Marchand, který ve druhém zápase po sobě vstřelil dva góly a v posledních čtyřech utkáních se trefil už šestkrát. Nejprve ve 13. minutě otevřel skóre trefou ve vlastním oslabení, ve 49. minutě pak vstřelil vítězný gól pouhých 18 sekund poté, co Kings vyrovnali na 2:2.

Boston tak ze dvou zápasů proti posledním dvěma vítězům Stanleyova poháru po sobě vytěžil tři body poté, co v neděli prohrál v Chicagu po nájezdech. "Abych byl upřímný, musím tým za poslední výkony pochválit. Začalo to už ve čtvrtek výhrou v Dallasu, pak jsme odehráli ten úžasný zápas s Chicagem, který se musel všem fanouškům líbit. Škoda, že jsme tam neurvali ten bod navíc," uvedl trenér Bostonu Claude Julien.

"A dnes jsme odvedli skvělou práci. Zatímco my hráli v Chicagu, Los Angeles se už tady připravovalo na nás. Měli jsme dobrý vstup do utkání a dali jsme soupeři jasně najevo, že jsme dobře nachystaní," dodal Julien.

Tři góly Blues obstarali beci

Polák se zapsal do statistik poprvé od 29. listopadu. Od té doby vyšel ve dvanácti zápasech bodově naprázdno, přičemž na přelomu roku skoro měsíc nehrál kvůli naštípnuté kosti pod kotníkem.

V Detroitu přispěl ve 12. minutě k úvodnímu gólu Blues. Po jeho zblokované střele od modré čáry a následné dorážce se dostal k puku u zadního mantinelu Magnus Pääjärvi a zpoza branky zaskočil brankáře Jimmyho Howarda, který si kotouč srazil do vlastní sítě.

Howard pak odstoupil ze hry, neboť si obnovil zranění kolena, kvůli němuž v prosinci vynechal osm utkání, a v polovině zápasu jej za stavu 3:1 pro St. Louis nahradil Petr Mrázek. Ve zbytku duelu český gólman chytil 13 z 14 střel, porážce Red Wings už ale zabránit nemohl.

Hned tři góly St. Louis obstarali obránci. Na začátku druhé třetiny se během 80 sekund prosadili Barret Jackman s Kevinem Shattenkirkem a zajistili Blues dvoubrankový náskok, který v úvodu třetí části pojistil další zadák Jay Bouwmeester.

"Soupeř byl dnes prostě lepší ve všem," řekl kouč Detroitu Mike Babcock, jenž se musel obejít bez zraněných útočníků Pavla Dacjuka a Johana Franzéna.

Voráček se zranil

Nepříjemná zpráva dorazila z New Yorku. Jakub Voráček, jeden z nominovaných útočníků pro olympiádu v Soči, kvůli zranění prstu nedohrál zápas na ledě Islanders, v němž Philadelphia ztratila vedení 3:1 a prohrála 3:4 po nájezdech.

Voráček odstoupil ze hry ve třetí třetině poté, co schytal úder hokejkou do ruky od jednoho z protihráčů. Pět minut před koncem se sice vrátil na střídačku, ale do utkání už se nezapojil. Halu opouštěl s dvěma prostředními prsty zafixovanými k sobě, bližší informace o jeho zranění ale vedení klubu nesdělilo.

První prohru na domácím ledě po více než dvou měsících utrpěli hokejisté Pittsburghu, kteří nečekaně podlehli 1:5 Floridě, druhému nejhoršímu týmu Východní konference. Naposledy Penguins prohráli před vlastními fanoušky 13. listopadu s Philadelphií.

Poprvé po sedmnácti domácích zápasech vyšel bodově naprázdno kapitán Pittsburghu a nejproduktivnější hráč celé ligy Sidney Crosby, který během úspěšné série zaznamenal osm branek a 18 asistencí.

NHL:

Boston - Los Angeles 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 13. a 49. Marchand, 18. Krug (Krejčí) - 25. Mitchell, 49. Carter. Střely na branku: 23:23. Diváci: 17.565.

NY Islanders - Philadelphia 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0)

Branky: 58. a rozh. nájezd Okposo, 30. Tavares, 49. Nelson - 22. a 39. Read, 32. Simmonds. Střely na branku: 43:29. Diváci: 16.048.

Pittsburgh - Florida 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky: 46. Niskanen - 16. a 34. Shore, 42. Kulikov, 54. Huberdeau, 55. Matthias. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18.660.

Nashville - Dallas 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 12. Spaling, 18. Weber, 40. Josi, 44. Fisher - 5. Eakin. Střely na branku: 23:36. Diváci: 16.190.

Phoenix - Toronto 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky: 46. Ribeiro, 55. Vermette - 17. Gardiner, 19. Kessel, 26. Gunnarsson, 55. Kadri. Střely na branku: 41:29. Diváci: 14.476.

Detroit - St. Louis 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 20. Nyquist - 12. Pääjärvi (Polák), 22. Jackman, 23. Shattenkirk, 43. Bouwmeester. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit 29 minut, ze 14 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 23:39. Diváci: 20.066.

San Jose - Calgary 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky: 13. a 35. Pavelski, 13. Wingels - 5. Hudler, 14. Westgarth. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.562.