Krejčí a Erat přispěli gólem k výhrám svých týmů

11. 12. 2009 7:00
Trefili se i Hamrlík a Vrbata
David Krejčí se raduje z gólu Bostonu
David Krejčí se raduje z gólu Bostonu | Foto: Reuters

New York - David Krejčí pomohl Bostonu ve čtvrtečním utkání NHL jedním gólem a jednou přihrávkou k výhře 5:2 nad Torontem.

Třiadvacetiletý útočník v polovině zápasu už zvyšoval na 3:0, hosté ale duel dvěma brankami na začátku třetí části zdramatizovali.

Bruins pak zlomili definitivně odpor soupeře až v závěrečných třech minutách, kdy dvakrát skóroval Mark Recchi, přičemž první gól vstřelil po akci Krejčího, první hvězdy utkání.

Boston tak během šesti dnů porazil Toronto dvakrát s celkovým skórem 14:4. Navíc dokázal opět eliminovat útočníka Phila Kessela, který před sezonou odešel z jejich týmu do Toronta. A při každém dotyku s pukem na něho domácí příznivci bučeli.

"Ubránit jejich nejlepší hráče, přesně tohle je potřeba zvládnout, abyste byli úspěšní. V tom jsme odvedli výbornou práci," uvedl Krejčí.

Erat skóroval počtvrté v řadě

Počtvrté v řadě se gólově prosadil český útočník Martin Erat, který jednou brankou přispěl k vítězství Nashvillu 4:3 nad Columbusem po samostatných nájezdech. V posledních čtyřech utkáních tak vstřelil už šest branek.

Martin Erat z Nashville Predators se snaží přeskočit hůl Coryho Saricha z Calgary Flames. | Foto: Sport, Reuters

Predators tohoto soupeře porazili už ve třináctém domácím utkání za sebou.

"A doufám, že série bude pokračovat. Potřebovali jsme tyto body. Obzvláště, když jsme hráli se soupeřem z divize. Tato střetnutí jsou bojem o čtyři body. Pokud budeme všechna tato utkání vyhrávat, budeme na konci sezony v dobré pozici," uvedl Erat.

V penaltovém rozstřelu už ale střeleckou pohodu neprokázal a nevyzrál na brankáře Mathieu Garona. Výhru zajistil Predators až v páté sérii Steve Sullivan a Garonovi skončila rekordní série třinácti vyhraných rozstřelů.

Pavelec inkasoval hattrick od Sedina

Českého brankáře Ondřeje Pavelce z Atlanty třikrát překonal útočník Daniel Sedin a třetím hattrickem kariéry vystřílel Vancouveru výhru 4:2.

Ondřej Pavelec.
Ondřej Pavelec. | Foto: Reuters

Daniel pokořil českého gólmana různými způsoby. Při prvním rychle obkroužil branku a Pavelec se nestačil přemístit a pokrýt místo u levé tyče.

Podruhé se švédský útočník prosadil v předbrankovém prostoru a hattrick, jenž stihl nasázet v úvodních 22 minutách, dovršil nahozením od hrazení, které si Pavelec srazil do branky sám.

Český gólman inkasoval čtyři góly z dvanácti střel, ale na rozdíl od minulého utkání v Torontu střídán nebyl. A v dalším průběhu si už poradil se všemi 26 pokusy Canucks. "První polovina zápasu byla trápení," uznal Pavelec.

Česká akce Phoenixu k výře nepomohla

Čeští hokejisté ve službách Phoenixu se starali o prodlužování zápasu na ledě Los Angeles, který nakonec skončil výhrou domácích 3:2 po samostatných nájezdech.

Hosté už po 14 minutách prohrávali 0:2, ale v závěrečné třetině se jim podařilo vyrovnat po ryze české akci, kdy Radim Vrbata za asistence Martina Hanzala dorazil střelu Zbyňka Michálka.

V samostatných nájezdech se pak Petr Průcha i Robert Lang prosadili v momentech, kdy museli skórovat, aby utkání neskončilo. Na zásah Justina Williamse v osmé sérii už ale Scottie Upshall odpověď nenašel.

Čtěte dále: Eliáš pomohl gólem k výhře nad Carolinou

Obránce Roman Hamrlík pátým gólem v sezoně dostal Montreal v zápase s Pittsburghem ve 34. minutě do vedení 2:1, ale hosté ještě do konce třetiny vyrovnali a v závěrečné části rozhodl o výhře obhájce Stanleyova poháru Pascal Dupuis.

Do zápasu naskočil i Hamrlíkův krajan a spoluhráč Jaroslav Špaček, který minulé utkání nedohrál. Na druhé straně naopak chyběl v sestavě Pittsburghu Martin Škoula.

Boston - Toronto 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
58. a 60. Recchi (na první Krejčí), 9. M. Stuart, 21. Morris, 32. Krejčí - 41. Grabovskij, 45. Kuljomin (Kaberle). Střely na branku: 34:34. Diváci: 17.565.

Philadelphia - Ottawa 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
52. Foligno, 60. Winchester. Střely na branku: 23:25. Diváci: 19.706.

Montreal - Pittsburgh 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
31. D´Agostini, 34. Hamrlík - 7. Gončar, 38. Cooke, 54: Dupuis. Střely na branku: 21:41. Diváci: 21.273.

Nashville - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0
12. Scatchard, 25. Erat, 40. Arnott, rozh. nájezd Sullivan - 23. Russell, 32. Torres, 45. R. Nash. Střely na branku: 39:31. Diváci: 14.601.

Vancouver - Atlanta 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
4., 19. a 22. D. Sedin, 25. Raymond - 9. Antropov, 35. C. Armstrong. Střely na branku: 38:24. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, inkasoval čtyři branky ze 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Diváci: 18.810.

Los Angeles - Phoenix 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
5. Möller, 14. J. Johnson, rozh. nájezd Justin Williams - 17. Upshall, 44. Vrbata (Hanzal, Z. Michálek). Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.259.