VIDEO Jágr krásně připravil gól, musí však do 7. zápasu

13. 5. 2013 6:28
Toronto vyhrálo šesté utkání 1. kola play off proti Bostonu 2:1 a o postupujícím rozhodne až sedmý zápas.
Jaromír Jágr parádní přihrávkou vybídnul ke snížení Milana Lucice | Video: nhl.com

Praha - Hokejistům Toronta se podařilo odvrátit i druhý mečbol Bostonu, když na domácím ledě Medvědy přehráli 2:1.

O postupujícím tak rozhodne až sedmý duel na ledě Bostonu, jenž je na programu v pondělí.

Na nejdelší počet utkání se protáhne také série New Yorku Rangers a Washingtonu.

Snížení přišlo pozdě

Na úvodní branku diváci čekali až do 42. minuty, kdy tečí otevřel skóre Dion Phaneuf. O sedm minut později zvýšil Phil Kessel a s Jágrovým týmem to nevypadalo dobře.

Jiskru naděje pomohl vykřesat sám Jaromír Jágr, když při power-play vybídnul krásnou přihrávkou před brankoviště ke skórování Milana Lucice, jenže během zbývajících 26 sekund už Boston vyrovnat nestihnul.

"Jsme trošku jako Jekyll a Hyde. Dnes jsme ukázali tu naši horší tvář. Je důležité, aby v sedmém zápase zase nastoupil ten dobrý tým Bruins," řekl trenér Claude Julien.

Neuspěl ani Washington

Stejný osud má také série New Yorku Rangers s Washingtonem. Sedmý zápas domácím vynutil jedinou brankou v utkání Derick Brassard.

Díky 27 zákrokům udržel sedmé čisté konto v play off v kariéře Henrik Lundqvist.

"Potřebovali jsme ho a jsem rád, že se mi utkání povedlo. Ukázali jsme velký charakter, tvrdě jsme dnes makali a šli za svým cílem. Teď už se nemůžeme dočkat sedmého zápasu. Těšíme se na něj, bude to utkání, kvůli kterým hrajete hokej," konstatoval Lundqvist.

Právě sedmé utkání vyluštilo postupovou tajenku také ve vyrovnané sérii Anaheimu s Detroitem. Radostné křepčení zavládlo v táboře Red Wings, kteří v rozhodujícím střetnutí vyhráli 3:2.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápasy:

New York Rangers - Washington 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 30. Brassard. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17.200. Stav série: 3:3.

Toronto - Boston 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 42. Phaneuf, 49. Kessel - 60. Lucic (Jágr). Střely na branku: 26:30. Diváci: 19.591. Stav série: 3:3.

Západní konference - 7. zápas:

Anaheim - Detroit 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 14. Etem, 57. Beauchemin - 2. Zetterberg (Kindl), 17. Abdelkader, 34. Filppula. Střely na branku: 33:32. Diváci: 17.412. Konečný stav série: 3:4.