Král poslal hokejisty Žiliny do finále

ČTK
3. 4. 2006 22:30
Praha - Český útočník Václav Král vstřelil jediný gól šestého semifinálového zápasu slovenské extraligy, v němž hokejisté Žiliny porazili Nitru 1:0 a postoupili do boje o titul. Ve finále se Žilina utká s Popradem, který bude mít v úvodních dvou duelech výhodu domácího prostředí.

Král dnes vstřelil rozhodující branku v 36. minutě, kdy ho hostující obránci neuhlídali, takže mohl zasunout puk pod betony svého krajana Vlastimila Lakosila.

Bývalý českobudějovický útočník dal v play off už osmý gól a je nejlepším střelcem vyřazovacích bojů. Nitře, jež po vítězství v základní části během play off nečekaně propustila českého trenéra Antonína Stavjaňu, se nepovedlo vyrovnat ani s pomocí 48 střel, které vyslala na gólmana Lipovského.

Ve finále na čtyři vítězství se tak utkají pátý se šestým týmem základní části, Žilina i Poprad s českým koučem Ladislavem Svozilem si zahrají o titul vůbec poprvé.

Žilina - Nitra 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka:
36. V. Král. Rozhodčí: Jonák, Marušin - Halecký, Gajan. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4991. Konečný stav série: 4:2.

Malmö se dostalo do čela baráže o švédskou ligu

Hokejisté Malmö se dostali do čela baráže o účast ve švédské nejvyšší soutěži. V souboji dvou druholigových týmů vyhráli na ledě Skelleftey 2:1 a díky lepšímu skóre vedou před svým dnešním soupeřem. Na vítěznou branku Malmö v devatenácté minutě nahrál český útočník David Moravec.

Výsledky - 8. kolo: Leksand - Södertälje 3:3 (za domácí Trnka 0+1), Skelleftea AIK - Malmö 1:2 (za hosty Moravec 0+1), Bofors IK - Rögle 2:4.

Hokejisty Kazaně dělí jedna výhra od finále ruské ligy

Hokejisté Kazaně vyhráli i druhý semifinálový zápas ruské ligy a jen krok je dělí od postupu do finále. Hráči Ak Bars dnes porazili Jaroslavl 4:1, první a poslední gól vítězů vstřelil bývalý útočník Pittsburghu Penguins Alexej Morozov.

Kazaň - Jaroslavl 4:1 - stav série 2:0.

Lugano vede ve finále nad Davosem

První krok za obhajobou mistrovského titulu hokejistům Davosu nevyšel.

Tým českého útočníka Josefa Marhy dnes v úvodním finálovém utkání švýcarské ligy utrpěl na ledě Lugana debakl 0:5. První dvě branky dal kanadský útočník Glen Metropolit, po něm se trefili Finové Jukka Hentunen, Ville Peltonen a kanadský rodák Ryan Gardner. Finálová série se hraje na čtyři vítězné zápasy.

Lugano - Davos 5:0 - stav série 1:0.