Krajský soud zamítl insolvenční návrh na Třinec

ČTK Produkt ČTK, Produkt
16. 5. 2011 12:22
Pohledávka ve výši 36 milionů je prý neoprávněná
Oslavy titulu - Třinec (Martin Adamský, David Květoň)
Oslavy titulu - Třinec (Martin Adamský, David Květoň) | Foto: Marian Ježowicz

Třinec - Krajský soud v Ostravě dnes zamítl insolvenční návrh na hokejový klub Oceláři Třinec. Návrh společnosti Suaverado, která se tím domáhala sporné pohledávky ve výši 36 milionů korun, označil za neoprávněný.

Vyplývá to z internetového rejstříku ministerstva spravedlnosti.

Vedení klubu úřadujících českých mistrů návrh od prvopočátku označovalo za šikanózní. Samosoudce Petr Kula ho po necelých dvou týdnech od podání zamítl s tím, že se nepodařilo prokázat existenci dalších věřitelů označených v návrhu, což je základní znak úpadku.

Čtěte také: Hokejoví mistři z Třince čelí insolvenčnímu návrhu

Případ se táhne už deset let a je stále ve fázi dokazování. Předmětem sporu je půjčka, kterou však tehdejší předseda představenstva třineckého klubu Roman Böhm měl od věřitele získat jako fyzická osoba. Hokejový klub ji tudíž neuznává jako svůj závazek.

Podle soudu navíc klub disponuje hotovými peněžními prostředky v takové výši, že by případnou pohledávku navrhovatele mohl bez potíží uhradit.

Navrhovatel může proti rozhodnutí podat do 15 dnů odvolání k Vrchnímu soudu v Olomouci.

 

Právě se děje

před 21 minutami

EU uvalila sankce na čtyři Rusy kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské činitele kvůli uvěznění opozičníka Alexeje Navalného a potlačování protestů. Je mezi nimi generální prokurátor či hlavní vyšetřovatel.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy