Krajský soud zamítl insolvenční návrh na Třinec

ČTK Produkt ČTK, Produkt
16. 5. 2011 12:22
Pohledávka ve výši 36 milionů je prý neoprávněná
Oslavy titulu - Třinec (Martin Adamský, David Květoň)
Oslavy titulu - Třinec (Martin Adamský, David Květoň) | Foto: Marian Ježowicz

Třinec - Krajský soud v Ostravě dnes zamítl insolvenční návrh na hokejový klub Oceláři Třinec. Návrh společnosti Suaverado, která se tím domáhala sporné pohledávky ve výši 36 milionů korun, označil za neoprávněný.

Vyplývá to z internetového rejstříku ministerstva spravedlnosti.

Vedení klubu úřadujících českých mistrů návrh od prvopočátku označovalo za šikanózní. Samosoudce Petr Kula ho po necelých dvou týdnech od podání zamítl s tím, že se nepodařilo prokázat existenci dalších věřitelů označených v návrhu, což je základní znak úpadku.

Čtěte také: Hokejoví mistři z Třince čelí insolvenčnímu návrhu

Případ se táhne už deset let a je stále ve fázi dokazování. Předmětem sporu je půjčka, kterou však tehdejší předseda představenstva třineckého klubu Roman Böhm měl od věřitele získat jako fyzická osoba. Hokejový klub ji tudíž neuznává jako svůj závazek.

Podle soudu navíc klub disponuje hotovými peněžními prostředky v takové výši, že by případnou pohledávku navrhovatele mohl bez potíží uhradit.

Navrhovatel může proti rozhodnutí podat do 15 dnů odvolání k Vrchnímu soudu v Olomouci.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy