Krajíček přispěl asistencí k výhře, Petrohrad opět vyhrál

10. 10. 2014 21:43
Jediným z českých hokejistů, kdo bodoval v pátečník zápasech Kontinentální ligy, byl Lukáš Krajíček, který přispěl k výhře Dinama Minsk nad Slovanem Bratislava 4:1 asistencí.
K výhře Dinama Minsk přispěl asistencí i Lukáš Krajíček
K výhře Dinama Minsk přispěl asistencí i Lukáš Krajíček | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Jediným z českých hokejistů, kdo bodoval v pátečník zápasech Kontinentální ligy, byl Lukáš Krajíček. Obránce Dinama Minsk přispěl asistencí k úvodní brance svého týmu, který vyhrál nad Slovanem Bratislava 4:1.

V suverénní jízdě základní částí pokračuje Petrohrad, jenž ze šestnácti zápasů vyhrál plných patnáct. Jokerit porazil 4:1, i když brankář Alexander Salák zůstal pouze na střídačce.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Novokuzněck 0:2, Barys Astana - Novosibirsk 6:3, Ufa - Chabarovsk 7:2, Petrohrad - Jokerit Helsinky 4:1, Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 4:1 (za domácí Krajíček 0+1), Dinamo Riga - Záhřeb 4:3.

Vaclík kvůli zranění chytal jen poločas, Sevilla porazila Getafe

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík odchytal v 25. kole španělské fotbalové ligy proti Getafe kvůli zranění pouze první poločas. Podle klubového webu si česká reprezentační jednička řekla o vystřídání kvůli potížím s pravým kolenem. Rozsah zranění ukáže až vyšetření.

Sevilla zvítězila 3:0 a posunula se na čtvrté místo. V lize vyhrála po třech zápasech a celkově po pěti soutěžních utkáních. Díky lepšímu skóre se před Sevillu po výhře 3:1 nad Villarrealem dostalo Atlético Madrid..

"Nevíme, co přesně se stalo. Doufáme, že to nebude nic vážného," řekl na tiskové konferenci trenér Sevilly Julen Lopetegui. Jeho tým čeká ve čtvrtek domácí odveta 2. kola Evropské ligy s rumunskou Kluží. První zápas skončil 1:1.

Vítězný gól andaluského celku zaznamenal dvě minuty před koncem první půle Lucas Ocampos. Další zásahy přidali po pauze Fernando a Jules Koundé. Místo Vaclíka do druhé půle naskočil Bono.

Atlético prohrávalo od 16. minuty, kdy se trefil Paco Alcácer. Do přestávky srovnal Ángel Correa a obrat dokonal v 64. minutě Koke. Pojistku přidal o deset minut později Joao Felix.

Granada zvítězila v Pamploně i díky dvěma trefám Darwina Machíse 3:0, Alavés zdolal po obratu Bilbao 2:1 a Valladolid si poradil s posledním Espaňolem Barcelona 2:1. Katalánský tým hrál od 25. minuty bez vyloučeného Davida Lopéze.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Pamplona - Granada 0:3 (4. a 28. Machís, 41. Foulquier), Alavés - Bilbao 2:1 (28. Pérez z pen., 90.+1 Ely - 17. García), Valladolid - Espaňol Barcelona 2:1 (77. Ramírez, 83. Guardiola - 90.+3 Embarba z pen.), Getafe - FC Sevilla 0:3 (43. Ocampos, 67. Fernando, 75. Koundé),  Atlético Madrid - Villarreal 3:1 (40. Correa, 64. Koke, 74. Felix - 16. Alcácer).