Krach? Normálně nastoupíme do sezony, ujišťuje Slavia. Mediální ataky nás poškozují

ČTK ČTK
5. 9. 2016 15:29
Hokejová Slavia by navzdory zprávám o špatné finanční situaci v klubu měla nastoupit do nové sezony WSM ligy. Na dnešní tiskové konferenci o tom novináře ujistili představitelé klubu. "Máme splněná kritéria pro vstup do první ligy a zabýváme se výkony na ledě. To je pádná odpověď na všechno," prohlásil sportovní manažer klubu Luděk Bukač mladší.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejová Slavia ujistila, že přes různé zprávy v médiích během léta o tom, že je na pokraji krachu, nic nebrání její účasti v nové sezoně 1. ligy, která začne ve středu. Sportovní manažer Luděk Bukač mladší na dnešní tiskové konferenci v Praze řekl, že tradiční klub bude pracovat s podobným rozpočtem, který měli "sešívaní" k dispozici v minulém ročníku. Ten zakončila Slavia v baráži o extraligu.

Pražané se zprávám o existenčních problémech podivují. "Slavia v poslední době čelí mediálním atakům, které výrazně poškozují jméno klubu. Hokejisté nemají kvůli tomu dostatek klidu na svoji práci, zavádějící informace uvedené v těchto článcích komplikují vyjednávání s partnery a znehodnocují značku HC Slavia Praha," uvedla Slavia v tiskové zprávě.

Slavia odráží útoky Benýška

"Klub splnil při kontrole veškeré podmínky licenčního řádu, proto jsou tyto ataky ze strany médií nepochopitelné. V tuto chvíli nic nebrání tomu, aby se Slavia zúčastnila nadcházejícího ročníku WSM ligy," ujistilo klubové vedení, v jehož čele stojí majitel Vladimír Pitter. Ten čelil před necelým měsícem mediálním atakům Richarda Benýška, jenž s ním klub vlastnil v minulosti.

"Vladimír Pitter byl akcionářem Slavie v době, kdy jsem do ní vstupoval, a byl podepsaný pod tehdejší špatnou ekonomikou. To samé se mu mohlo podařit i nyní," uvedl tehdy Benýšek.

Slavia se ale od jeho tvrzení distancovala. "Nás musí zajímat sportovní stránka, jen tou si hráči i trenéři vybudují image. Máme splněná kritéria pro vstup do první ligy a zabýváme se výkony na ledě. To je pádná odpověď na všechno," prohlásil Bukač.

"V novinách se píše spousta věcí... Různých kauz je hodně. A jsou i ve sportu. Těžko zjistíme, kdo za tím stojí. Nechceme se v tom pitvat, nikam bychom se stejně asi nedostali. Nepřikládáme tomu nějakou větší váhu, i když to asi není úplně ideální. V západním světě nejsou tyto mediální věci standardní, tady jich přibývá čím dál více," doplnil Bukač.

Kapitánovi chodí výplaty včas

Rozpočet na hráče bude podobný, jaký měla Slavia v minulém ročníku druhé nejvyšší soutěže po pádu z extraligy. Ten celkový se pohyboval v rozmezí 50 až 60 milionů korun, jak loni prozradil Pitter. "Mužstvo nás nebude stát více než minulý rok. Určitě nemáme nejdražší mužstvo v první lize, ale myslím, že poměr cena-výkon je u nás v pořádku," řekl Bukač.

Kapitán Milan Mikulík připustil, že tým nepříjemné zprávy vnímal, ale snažil se zůstat nad věcí. "Přečetli jsme si to, v kabině se o tom s klukama pobavili, ale řekli jsme si to mezi sebou a to bylo všechno. Věříme, že vedení klubu to vyřeší. My se věnujeme hokeji a věříme, že ta sezona proběhne úplně v pořádku," prohlásil Mikulík.

"Co jsem tady, tak musím říct, že se nezpozdila ani jedna výplata. Když jsem byl v jiných mančaftech, tak třeba i nějaký zádrhel byl, ale tady jsem ho zatím nezažil," dodal pětatřicetiletý Mikulík, jenž přišel do Slavie loni před polovinou listopadu z běloruského Grodna.

 

Právě se děje

před 17 minutami

V pražské Uhříněvsi hoří hala, hasiči zatím požár nemají pod kontrolou

V pražské Uhříněvsi hoří skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na twitteru to uvedli pražští hasiči.

K požáru vyjížděli dnes kolem 17. hodiny. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží. "Na místo míří další jednotky. Požár se zatím nedaří dostat pod kontrolu," sdělili hasiči. Možné příčiny vzniku požáru či odhad výše škod zatím neuvedli. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

před 20 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy