Jekatěrinburg s Kovářem opět prohrál, překonal jej i Kvapil

ČTK asu, ČTK
12. 10. 2013 14:57
Omsk už v KHL zase vyhrává. Tým pod vedením kouče Miloše Říhy porazil Novosibirsk 5:1.
Jakub Kovář musel přijmout další porážku Jekatěrinburgu, už sedmou v řadě
Jakub Kovář musel přijmout další porážku Jekatěrinburgu, už sedmou v řadě | Foto: CPA

Omsk- Hokejisté Jekatěrinburgu s brankářskou jedničkou Jakubem Kovářem prohráli v KHL už sedmý zápas za sebou a jsou druhým nejhorším týmem soutěže. Jejich černou sérii dnes prodloužilo mistrovské Dynamo Moskva, na jehož výhře 4:2 se gólem a asistencí podílel Marek Kvapil.

Český útočník překonal svého krajana v brance domácího Avtomobilistu v 56. minutě a třetí trefou v sezoně stanovil konečné skóre. Dynamo se tak v tabulce Západní konference přiblížilo na rozdíl bodu vedoucímu Petrohradu.

Dva čeští hokejisté dnes přispěli svými premiérovými zásahy v ročníku k výhrám svých týmů. Chanty Mansijsk díky zásahu obránce Marka Trončinského porazil 3:1 Podolsk, na výhře Kazaně 5:0 v Astaně se zase podílel premiérovou trefou v KHL útočník Tomáš Vincour.

Omsk zase vítězí, rozdrtil Novosibirsk

Bohatý tým Omsku se v KHL rozjíždí. Avangard pod vedením kouče Miloše Říhy navázal na čtvrteční výhru s Čechovem a na vlastním ledě rozdrtil 5:1 tentokrát Novosibirsk.

Omsk se tak po patnácti odehraných zápasech odpoutal od posledního místa Východní konference. Avangard vyhrál podruhé za sebou poté, co přerušil hrozivou šňůru sedmi proher v řadě.

Ani dnešní duel s Novosibirskem se ale nevyvíjel dobře. Omsk po první třetině prohrával gólem Wolského 0:1.

Další dvě dvacetiminutovky už ale patřily bohatému ruskému celku. Jistotu dalších tří bodů dali Omsku dvěma góly Popov a Ivanov, jednou se trefil i Berdnikov.