Kovář v KHL potřinácté za sebou bodoval, nahrál na dva góly. Trefil se Kundrátek

Aktualizováno 10. 10. 2016 21:37
Forvard Magnitogorsku Jan Kovář nadále potvrzuje svou excelentní formu. Při vítězství 6:0 nad Magnitogorsku dvakrát asistoval a bodoval tak ve třináctém utkání po sobě.
Jan Kovář
Jan Kovář | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Jan Kovář bodoval v Kontinentální hokejové lize ve třináctém utkání v řadě, dvěma asistencemi přispěl k vysokému domácímu vítězství Magnitogorsku nad Jekatěrinburgem 6:0. Dvě přihrávky si připsal i jeho krajan Tomáš Filippi.

Metallurg si upevnil první místo ve Východní konferenci, po třetí výhře za sebou vede před Omskem a Kazaní o čtyři body. Kovář je s 20 body za osm branek a dvanáct asistencí nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži.

Proti Jekatěrinburgu nejprve v 11. minutě v přesilovce skóroval po jeho přihrávce tečovanou střelou Chris Lee, před koncem úvodní třetiny nahrál Kovář na druhý gól Sergeji Mozjakinovi.

Magnitogorsk pak přidal po dvou brankách i v obou dalších třetinách a vyhrál osmé z posledních devíti utkání. Filippi v závěrečné třetině přihrál na dva góly Alexandru Sjominovi.

První body v sezoně si naopak připsal reprezentační obránce Tomáš Kundrátek. Slovan Bratislava po jeho brance z 13. minuty dlouho vedl v Jaroslavli 2:0, domácí tým dokázal v třetí třetině vyrovnat, ale v závěru prodloužení tečoval Kundrátkovu střelu od modré čáry do sítě Jeff Taffe.

Kontinentální hokejová liga:

Magnitogorsk - Jekatěrinburg 6:0 (Jan Kovář a Filippi oba 0+2), Dynamo Moskva - Záhřeb 5:1, Jaroslavl - Slovan Bratislava 2:3 v prodl. (za hosty Kundrátek 1+1), Petrohrad - Dinamo Minsk 6:2.