Kovář přihrál Mozjakinovi na rekordní gól a přispěl ke čtvrté výhře Magnitogorsku v řadě

13. 9. 2016 19:40
Útočník Sergej Mozjakin se stal nejlepším střelcem ruských hokejových soutěží. V dnešním utkání KHL proti Dinamu Minsk mu k rekordnímu gólu pomohl asistencí jeho spoluhráč z Magnitogorsku Jan Kovář.
Útočník Jan Kovář dnes asistoval, kromě něj bodoval v KHL také Dominik Kubalík.
Útočník Jan Kovář dnes asistoval, kromě něj bodoval v KHL také Dominik Kubalík. | Foto: Aktuálně.cz

Moskva - Útočník Magnitogorsku Sergej Mozjakin se stal nejlepším střelcem všech dob v ruských mistrovských hokejových soutěžích. V dnešním utkání KHL dal proti Dinamu Minsk gól s pořadovým číslem 429 a odpoutal se v čele historických statistik od legendárního Borise Michajlova.

Pětatřicetiletý Mozjakin byl jedním ze strůjců obratu Metallurgu v poslední třetině, v níž ze stavu 1:3 domácí tým otočil na 5:3. Jeho gól znamenal ve 43. minutě vyrovnání, přihrál mu na něj český útočník Jan Kovář.

V KHL to byl Mozjakinův 292. gól, dalších 137 přidal bývalý hráč CSKA Moskva a Mytišči předtím v ruské superlize, v obou případech včetně play off.

Výhra 5:4 znamenala pro Magnitogorsk čtvrté tříbodové vítězství v řadě a posun na druhé místo ve Východní konferenci.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Kubalík 0+1), Omsk - Záhřeb 4:1, Magnitogorsk - Dinamo Minsk 5:4 (za domácí Jan Kovář 0+1)