Kovář přidal v KHL další gól, dotáhl nejlepší české střelce

Aktualizováno 30. 11. 2015 20:25
Český reprezentační útočník Jan Kovář skóroval v KHL už potřinácté a dotáhl se na nejlepší české střelce v soutěži. S Magnitogorskem pak slavil výhru 5:0 nad Nižněkamskem.
Jan Kovář v tréninkovém dresu české reprezentace.
Jan Kovář v tréninkovém dresu české reprezentace. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Jan Kovář z Magnitogorsku skóroval v Kontinentální hokejové lize potřinácté v sezoně a v tabulce střelců se dotáhl na nejlepší Čechy Vladimíra Sobotku z Omsku a Radka Smoleňáka z Medveščaku Záhřeb. Magnitogorsk zvítězil nad Nižněkamskem 5:0, připsal si čtvrtou výhru za sebou a v čele Charlamovovy divize má šestibodový náskok.

Hosté drželi na ledě Metallurgu bezbrankový stav až do 38. minuty, po druhé třetině už ale šli do kabin za stavu 0:2. Kovář v 50. minutě přidal třetí gól, výsledek pak završili nejproduktivnější hráč ligy Sergej Mozjakin a další ruský reprezentant Danis Zaripov.

Skóroval i další český útočník Tomáš Zohorna, nikdo další z týmu Chabarovsku se k němu ale nepřidal a hosté prohráli v Minsku 1:3. V duelu českých brankářů byl úspěšnější Alexander Salák: Novosibirsk zvítězil 2:1 na ledě Čerepovce, za který chytal Jakub Štěpánek.

Výsledky KHL:

Magnitogorsk - Nižněkamsk 5:0 (Kovář 1+0), Jaroslavl - Spartak Moskva 4:3 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Vladivostok 2:3 po sam. nájezdech, CSKA Moskva - Novokuzněck 3:0, Čerepovec - Novosibirsk 1:2, Dinamo Minsk - Chabarovsk 3:1 (za hosty Zohorna 1+0), HK Soči - Petrohrad 2:3 v prodl.

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.