Kovář pomohl v KHL Magnitogorsku k výhře třemi body

21. 3. 2014 19:47
Jan Kovář pomohl Magnitogorsku k úspěšnému vstupu do čtvrtfinálové série Gagarinova poháru proti Novosibirsku brankou a přihrávkou na vítězný gól.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Hokejový útočník Jan Kovář pomohl Magnitogorsku k úspěšnému vstupu do čtvrtfinálové série Gagarinova poháru proti Novosibirsku brankou a přihrávkou na vítězný gól. Metallurg splnil roli favorita a úvodní duel doma vyhrál 3:2 v prodloužení.

Kovář otevřel skóre zápasu v 7. minutě, kdy si v přesilovce sjel před branku a využil chytré přihrávky Mozjakina. Druhý gól přidal na začátku třetí části další člen elitního útoku Metallurgu Zaripov a zdálo se, že si Magnitogorsk dojde pro bezproblémovou výhru. I na tomto gólu měl Kovář svůj podíl.

Sibir však v rozmezí dvou necelých dvou minut vyrovnal a vynutil si prodloužení. V něm Kovář oplatil Mozjakinovi gólovou nahrávku a kapitán Metallurgu v 67. minutě rozhodl.

Český centr Kovář má po šesti odehraných zápasech play off na kontě 13 bodů za šest branek a sedm asistencí a vede kanadské bodování.

Dvougólový náskok ztratil také Petrohrad v druhém duelu série s Jaroslavlí, ale na rozdíl od Magnitogorsku už zápas v prodloužení nezachránil. Červenka vyrovnal v závěru první třetiny na 1:1 a v 31. minutě český kanonýr zvýšil na 4:2, ale hosté v poslední desetiminutovce třetí části srovnali.

Zápas poslal do prodloužení rovnou minutu před třetí sirénou Apalkov, jenž využil přesilovku při vyloučení Červenky, při níž navíc kouč Dave King odvolal gólmana Sanforda, takže Lokomotiv hrál v šesti proti čtyřem. Obrat dokonal v 71. minutě Kartajev, jenž překonal Alexandra Saláka v brance SKA nadvakrát z bezprostřední blízkosti a zařídil pro Jaroslavl vyrovnání stavu série na 1:1.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 2. zápas:

Petrohrad - Jaroslavl 4:5 v prodl. (za domácí Červenka 2+0), stav série 1:1.

Východní konference - 1. zápasy:

Barys Astana - Ufa 2:3 v prodl., Magnitogorsk - Novosibirsk 3:2 v prodl. (za domácí Kovář 1+2).