Kovář opět bodoval, Magnitogorsk vede 2:0

9. 3. 2014 15:35
Útočník Jan Kovář v Kontinentální hokejové lize i ve druhém utkání osmifinálové série s Vladivostokem pomohl Magnitogorsku bodově k výhře, když si při výhře 5:3 připsal asistenci.
Jan Kovář si přenesl formu i do play off
Jan Kovář si přenesl formu i do play off | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Útočník Jan Kovář v Kontinentální hokejové lize i ve druhém utkání osmifinálové série s Vladivostokem pomohl Magnitogorsku bodově k výhře. Nejproduktivnější český hráč základní části si připsal asistenci a Metallurg se díky vítězství 5:3 ujal vedení 2:0 na zápasy.

Kovář byl na začátku přesilovkové akce v úvodu poslední třetiny, po které zvýšil Kanaďan Chris Lee na 5:3. Vítěz Východní konference i předtím duel s Vladivostokem kontroloval a ani jednou neprohrával.

Kovářův starší bratr Jakub v brance Jekatěrinburgu inkasoval pět gólů v Astaně, která po remíze 4:4 ze základní hrací doby zvládla lépe prodloužení. V něm nejprve Kováře překonal Taglat Žajlauov, rozhodčí však gól odvolali kvůli posunuté brance. Rozhodlo se tak až v 78. minutě, kdy Mike Lundin rychle využil první přesilovku v prodloužení.

Kazašský tým se dostal v sérii do vedení 2:0, stejně jako Nižnij Novgorod v osmifinále s Ufou. Tomu dnes stačilo na ledě soupeře vyhrát 1:0.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 2. zápasy:

Magnitogorsk - Vladivostok 5:3 (Kovář 0+1), stav série 2:0; Barys Astana - Jekatěrinburg 5:4 v prodl., stav série 2:0; Ufa - Nižnij Novgorod 0:1, stav série 0:2; Kazaň - Novosibirsk 3:2 v prodl., stav série 1:1.