Kovář králem produktivity? Na Radulova ztrácí jen čtyři body

Aktualizováno 28. 1. 2015 20:57
Útočník Jan Kovář se jednou asistencí podílel na vítězství hokejistů Magnitogorsku nad Dinamem Minsk 3:2 a přiblížil se prvnímu místu v kanadském bodování KHL.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: Ondřej Kalát/levpraha.cz

Moskva - Útočník Jan Kovář se jednou asistencí podílel na vítězství hokejistů Magnitogorsku nad Dinamem Minsk 3:2 a přiblížil se prvnímu místu v kanadském bodování KHL. Na vedoucího Alexandra Radulova ztrácí už jen čtyři body. Kanonýr CSKA Moskva dnes při vítězství 4:2 na ledě Omsku kvůli zranění chyběl.

K výhře CSKA přispěl obránce Ondřej Němec, který v 28. přihrál v přesilovce na gól Muršakovi, jenž zvýšil na 3:1. Nakonec šlo o vítěznou branku moskevského celku, který má nejlepší bilanci v celé soutěži.

Slovan Bratislava překvapivě uspěl na ledě Petrohradu, kde vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech. Souboj prvního a posledního týmu Bobrovovy divize rozhodl ve prospěch outsidera v rozstřelu Tomáš Netík. SKA vyrovnal na 1:1 v 46. minutě poté, co Ericsson tečoval do sítě střelu Romana Červenky. Český útočník pak jako první uspěl v nájezdech, vzápětí ale vyrovnal Jeglič a pak skóroval až na závěr třetí série Netík.

Slovenský celek ukončil sérii pěti porážek. Petrohrad neuspěl podruhé za sebou poté, co předtím vyhrál osm utkání v řadě.

Jakub Kovář v brance Jekatěrinburgu držel až do 46. minuty zápasu s Čeljabinskem čisté konto a domácí vedli 1:0. Pak ale vyrovnal Kanaďan Paré a stejný hráč v čase 58:51 otočil skóre ve prospěch Traktoru. Jekatěrinburg pak zkusil power play, v ní však inkasoval potřetí.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Čerepovec 3:2 v prodl., Omsk - CSKA Moskva 2:4 (za hosty Němec 0+1), Jekatěrinburg - Čeljabinsk 1:3, Magnitogorsk - Dinamo Minsk 3:2 (za domácí Kovář 0+1), Ufa - Nižnij Novgorod 0:6, Jaroslavl - Viťaz Podolsk 2:1 po sam. nájezdech, Kazaň - Chanty-Mansijsk 3:1, Dynamo Moskva - HK Soči 3:0, Jokerit Helsinky - Záhřeb 1:4, Petrohrad - Slovan Bratislava 1:2 po sam. nájezdech (Červenka 0+1 - rozhodující nájezd Netík), Dinamo Riga - Atlant Mytišči 3:1.