Kovářové v KHL září, Jakub vychytal nájezdy, Jan řídil obrat

5. 12. 2013 20:29
Jakub Kovář vychytal v nájezdech Čeljabinsk, Jan Kovář pomohl dvěma góly k obratu proti Jugře.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: Michal Eger

Magnitogorsk - Parádní obrat předvedli ve čtvrtečním duelu Kontinentální ligy proti Jugře hokejisté Metallurgu Magnitogorsk. Ačkoliv v polovině zápasu prohrávali už 0:4, nakonec dokázali v prodloužení zvítězit 5:4.

Obrat nastartoval sekundu před koncem druhé třetiny Jaroslav Chabarov, na kterého navázali ve třetí části Denis Platonov a především nejproduktivnější Čech v KHL Jan Kovář, který vstřelil dva góly. Včetně toho vyrovnávacího, jenž padl půl minut před koncem.

Demoralizovaný Chanty-Mansijsk, za nějž si připsal asistenci český bek Marek Trončinský, pak v prodloužení inkasoval popáté, když se trefil znovu Platonov.

V dnešním programu soutěže se naopak nedařilo úterním přemožitelům Magnitogorsku z Omsku, který prohrál v Ufě 2:3. Rozhodující branku vstřelil týmu Miloše Říhy minutu před koncem Antti Pihlström v přesilovce. Na jednu z branek Avangardu přihrával český bek Miroslav Blaťák

Krom Jana Kováře se dnes dařilo i jeho bratru Jakubovi, jenž v samostatných nájezdech vychytal Avtomobilistu výhru nad Čeljabinskem. V základní hrací době skončil zápas 2:2 a Kovář si připsal 21 úspěšných zákroků.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Jekatěrinburg 2:3 po sam. nájezdech, Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk 5:4 v prodl. (za domácí Kovář 2+0, za hosty Trončinský 0+1), Ufa - Omsk 3:2 (za hosty Blaťák 0+1), Nižněkamsk - Barys Astana 0:1, Viťaz Podolsk - Nižnij Novgorod 2:3, Dynamo Moskva - Kazaň 3:0.