Kovářové v KHL září, Jakub vychytal nájezdy, Jan řídil obrat

5. 12. 2013 20:29
Jakub Kovář vychytal v nájezdech Čeljabinsk, Jan Kovář pomohl dvěma góly k obratu proti Jugře.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: Michal Eger

Magnitogorsk - Parádní obrat předvedli ve čtvrtečním duelu Kontinentální ligy proti Jugře hokejisté Metallurgu Magnitogorsk. Ačkoliv v polovině zápasu prohrávali už 0:4, nakonec dokázali v prodloužení zvítězit 5:4.

Obrat nastartoval sekundu před koncem druhé třetiny Jaroslav Chabarov, na kterého navázali ve třetí části Denis Platonov a především nejproduktivnější Čech v KHL Jan Kovář, který vstřelil dva góly. Včetně toho vyrovnávacího, jenž padl půl minut před koncem.

Demoralizovaný Chanty-Mansijsk, za nějž si připsal asistenci český bek Marek Trončinský, pak v prodloužení inkasoval popáté, když se trefil znovu Platonov.

V dnešním programu soutěže se naopak nedařilo úterním přemožitelům Magnitogorsku z Omsku, který prohrál v Ufě 2:3. Rozhodující branku vstřelil týmu Miloše Říhy minutu před koncem Antti Pihlström v přesilovce. Na jednu z branek Avangardu přihrával český bek Miroslav Blaťák

Krom Jana Kováře se dnes dařilo i jeho bratru Jakubovi, jenž v samostatných nájezdech vychytal Avtomobilistu výhru nad Čeljabinskem. V základní hrací době skončil zápas 2:2 a Kovář si připsal 21 úspěšných zákroků.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Jekatěrinburg 2:3 po sam. nájezdech, Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk 5:4 v prodl. (za domácí Kovář 2+0, za hosty Trončinský 0+1), Ufa - Omsk 3:2 (za hosty Blaťák 0+1), Nižněkamsk - Barys Astana 0:1, Viťaz Podolsk - Nižnij Novgorod 2:3, Dynamo Moskva - Kazaň 3:0.

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.