Kovářovi a Furchovi se v KHL dařilo. Oba inkasovali pouze jeden gól

26. 10. 2017 23:08
Po jednom gólu inkasovali čeští brankáři Jakub Kovář a Dominik Furch v dnešních zápasech Kontinentální hokejové ligy. Zatímco Kovář ale vychytal vítězství Jekatěrinburgu 3:1 v Soči, Furchův Omsk podlehl 0:1 v prodloužení na ledě nejslabšího týmu soutěže Dinama Riga.
Petr Jaroš (trenér brankářů) uprostřed a Jakub Kovář a Dominik FUrch.
Petr Jaroš (trenér brankářů) uprostřed a Jakub Kovář a Dominik FUrch. | Foto: Archiv Petra Jaroše

Moskva - Oba čeští brankáři směřovali k čistému kontu, o něž ale v závěru zápasů přišli. Furch inkasoval 56 sekund před koncem nastavení od Anssiho Salmely, jenž ho propálil z pravého bodu pro vhazování. Bývalý gólman pražské Slavie si připsal 18 zákroků.

Mnohem více práce měl Kovář, jenž čelil 38 střelám hráčů Soči. Překonal ho jen na začátku 55. minuty Andrej Ivanov, který snížil na 1:2. Výhru Avtomobilistu však pojistil v poslední minutě do prázdné branky svým druhým gólem v zápase Ilja Krikunov.