Kovalčuk návrat odložil. Ještě rok zůstane v KHL, aby o jeho budocnousti nerozhodovalo New Jersey

Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 7. 2017 10:36
Jeden z nejsledovanějších návratů do NHL se nekoná. Kanadský server TSN.ca přišel s informací, že Ilja Kovalčuk zůstane i v příští sezoně v Rusku. Ztratní na tom bude hlavně New Jersey. Devils drží na ruskou hvězdu práva poslední rok, měli v plánu s Kovalčukem podepsat smlouvu a výhodně jej vyměnit jinam. Není to poprvé, co Rus s klubem z Newarku zametl.
Ilja Kovalčuk zůstane ještě rok v Rusku. Odložený návrat do NHL mu alespoň zajistí šanci hrát na olympiádě v Jižní Koreji.
Ilja Kovalčuk zůstane ještě rok v Rusku. Odložený návrat do NHL mu alespoň zajistí šanci hrát na olympiádě v Jižní Koreji. | Foto: ČTK

Praha - Nejlepší volní hráči už jsou pryč, kluby NHL si jej během pár dní v rychlosti rozebraly. Teď poutalo hlavní pozornost zámořských spekulací jiné jméno: Ilja Kovalčuk

Ruský bohatýr vyslal přes oceán jasný vzkaz. Měl touhu se vrátit na scénu nejlepší hokejové ligy světa. Že na to má, o tom není pochyb. Jedinou otázkou zůstavalo, kam. Práva na něj drží New Jersey Devils, jen s nimi mohl podepsat smlouvu. 

34letý hokejista ale dopředu řekl, že hrát za tým bez ambicí na Stanley Cup v žádném případě nebude. Spekulovalo se tedy o tom, že Kovalčuk s Devils pouze podepíše kontrakt a pak bude obratem vyměněn jinam. Do Columbusu, Chicaga, možná do Rangers.

"Já rozhodně nechci být překážkou, aby se mohl vrátit do NHL, to určitě není můj záměr. Je na něm, aby nám dal vědět, kde by chtěl hrát. Pokud by to nebyli Devils, musel bych se na vše podívat, zda by to celé dávalo smysl," uvedl generální manažer New Jersey Ray Shero.

Teď je všem těmhle spekulacím konec. Server TSN.ca přišel s informací, že se Rus rozhodl zůstat v KHL. 

New Jersey podle všeho za Kovalčuka v jednáních žádali příliš vysokou cenu. Není žádným tajemstvím, že Devils shánějí po krachu vyjednávání s Kevinem Shattenkirkem špičkového obránce. Takového ale za Kovalčuka nikdo nebyl ochotný nabídnout.

A proto Devils nebudou mít nakonec vůbec nic. V případě Kovalčuka navíc ne poprvé.

Kovalčuk se roce 2010 New Jersey upsal na patnáct let za rovných sto milionů dolarů. Byla to jedna z největších smluv v historii NHL (více v přiložené galerii), sám hráč jí ale nedodržel a o dva roky později utekl do KHL. Smlouva byla zrušena.

New Jersey tehdy bez náhrady přišli o hlavní útočnou hvězdu a také o volbu v prvním kole draftu. Podle mnohých právě tady začal úpadek klubu, který nyní patří mezi nejslabší v celé NHL. Kovalčuk následující čtyři sezony válel v Petrohradu, tu poslední ozdobil 78 body v 60 zápasech a ziskem Gagarinova poháru. 

Zájem v NHL by o něj byl.

Vzhledem k porušení smlouvy s Devils na něj ale po dohodě zámořských klubů New Jersey nadále drží práva. Pokud by se Kovalčuk chtěl do NHL vrátit, musel tak učinit přes ně. Buď za Devils nastoupit, a nebo se jimi nechat vyměnit.

Kovalčuk měl podle TSN.ca oznámit, že zůstane v Rusku i následující sezonu. Do NHL se prý hodlá vrátit až napřesrok. Sice mu bude už 35let, ale Devils na něj současná práva ztratí. Bude tak volným hráčem a může podepsat smlouvu kdekoliv. 

Pokud o něj bude zájem.

V poslední sezoně v NHL (2011-12) za Devils v základní sezoně nastřílel 37 branek. S New Jersey tehdy došel až do finále, kde tým z Newarku nestačil na Los Angeles. Dokud nejlepší ligu světa hrál, držel si v ní bilanci jenoho bodu na zápas.

Nyní ale fanoušci Devils Kovalčuka nesnášejí. Mají za to, že ruský hokejista s jejich klubem opakovaně zametl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy