Horák s Kousalem řídili výhru, brankář Kovář asistoval

Aktualizováno 16. 11. 2014 20:59
Petr Koukal skóroval v utkání Kontinentální hokejové ligy a pomohl Jokeritu Helsinky k vítězství 2:1 nad Slovanem Bratislava.
Jakub Kovář sice vítězství nevychytal, připsal si však asistenci
Jakub Kovář sice vítězství nevychytal, připsal si však asistenci | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Roman Horák a Robert Kousal byli u čtyř z šesti branek Viťazu Podolsk, který v Kontinentální hokejové lize vyhrál v Záhřebu nad domácím Medveščakem 6:3.

Po gólech české dvojice měli hosté už v páté minutě dvoubrankový náskok, Kousal pak přihrál na třetí gól a Horák v závěru přidal pátý. Bývalý hráč Calgary a Edmontonu Horák se trefil v sezoně už patnáctkrát a v tabulce střelců ztrácí jen dva zásahy na vedoucí dvojici.

Skóroval také Petr Koukal, který pomohl Jokeritu Helsinky k vítězství 2:1 nad Slovanem Bratislava. V 30. minutě zakončil český útočník rychlou kombinaci finského celku, zblízka se štěstím protlačil puk za záda brankáře Backlunda a radoval se ze sedmého gólu v sezoně.

Jekatěrinburg prohrál v Novosibirsku 1:3, i když se po asistenci gólmana Jakuba Kováře v druhé třetině dostal nakrátko do vedení. Český brankář byl po vhazování v obranné třetině hostů na začátku rychlého brejku, který v pádu proměnil Golyšev.

Pozici nejproduktivnějšího hráče ligy si pojistil Alexandr Radulov z CSKA Moskva. Při vysoké výhře 8:2 nad Čerepovcem vstřelil jeden gól, přidal pět asistencí a kanadské bodování vede s 44 body (14+30). Jakub Štěpánek vydržel v brance Severstalu dvě třetiny, po nichž byl stav 7:2.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Magnitogorsk 2:1, Novokuzněck - Kazaň 1:3, Novosibirsk - Jekatěrinburg 3:1 (za hosty Jakub Kovář 0+1), CSKA Moskva - Čerepovec 8:2, Jokerit Helsinky - Slovan Bratislava 2:1 (za domácí Koukal 1+0), Nižnij Novgorod - Jaroslavl 2:0, Dinamo Riga - Dynamo Moskva 3:1, Záhřeb - Viťaz Podolsk 3:6 (za hosty Horák 2+0, Kousal 1+1).