Kouč Hossa slavil na úvod vítězství

ČTK, SportPlus
20. 11. 2006 22:20
Praha - Hokejisté Popradu dokázali při debutu Františka Hossy na lavičce zachránit na poslední chvíli zápas v Nitře a nedělní utkání 24. kola slovenské extraligy vyhráli 3:2 v prodloužení.

SLOVENSKO

Hosté z Popradu vyrovnali díky v Nitře Krotákovi sekundu před koncem třetí třetiny.

Bývalý reprezentační kouč Hossa nahradil v Popradu českého trenéra Stanislava Bergra a na střídačku týmu přišel podle svých slov rovnou z auta.

Jeho svěřenci byli blízko porážce poté, co poslal v 56. minutě domácí tým do vedení český útočník Martin Vozdecký. Krotákovi se však podařilo vyrovnat a po přihrávce Pavla Kumstáta v nastavení rozhodl Jarolín. Skóre otevřel svým prvním gólem za Poprad Václav Král.

Také ve šlágru kola mezi Zvolenem a Slovanem Bratislava vyhrál tým, který na poslední chvíli poslal zápas do prodloužení. Stejně jako Kroták vyrovnal sekundu před koncem domácí Babka a svěřenci Ladislava Svozila porazili lídra po samostatných nájezdech. Tým Rostislava Čady vede tabulku o sedm bodů.

Výsledky - 24. kolo:
Zvolen - Slovan Bratislava 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 12. a 60. Babka (na první Turek, Krayzel), 33. J. Kopecký, rozhodující sam. nájezd Klouda - 7. Tvrdoň, 43. Uram, 54. Pištek. Rozhodčí: Lokšík - Korba, Smerek. Vyloučení: 6:8, navíc Šimonovič na 10 min. - J. Sýkora 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4100.

Nitra - Poprad 2:3 po prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 48. Čacho (Procházka), 56. Vozdecký - 22. Král (Kumstát), 60. A. Kroták, 62. Jarolín (Kumstát). Rozhodčí: Baluška - Rohoň, Vojtek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 3150.

Skalica - Žilina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Kocák, 26. Hrnčirík, 56. M. Zajac - 3. Lelkeš. Rozhodčí: Kubuš - Müllner, Šefčík. Vyloučení: 12:10, navíc Hvila (Žilina) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3000.

Dukla Trenčín - Liptovský Mikuláš 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 19. a 43. Kollár (na první Heš), 17. Kóňa, 31. Homer (Křetinský) - 31. Kriška. Rozhodčí: D. Konc - Goga, Tvrdoň. Vyloučení: 8:6, navíc Kútny 5 a 10 min. - Lopuski 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2120.

Martin - Košice 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Važan (Podstavek, Škuta), 34. Špirko - 47. a rozhodující nájezd Faith, 38. Lipiansky (Špelda). Rozhodčí: Marušin - Bednár, Orolin. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4100.

RUSKO

Hráči Ufy remizovali v nedělním utkání 25. kola ruské superligy 4:4 na ledě Chimiku Moskevská oblast. V dresu hostujícího týmu se blýskl útočník Michal Mikeska, jenž jeden gól dal a na dva přihrál. Utkání řídil český sudí Milan Minář.

Novosibirsk zdolal v pondělní předehrávce 27. kola 5:1 hosty z Dynama Moskva a posunuli se na třetí místo v tabulce. Plný bodový zisk zajistil domácím především třicetiletý útočník Vasilij Čistokletov, který vsítil hattrick a ještě jeden gól připravil finální přihrávkou.

Výsledky - 25. kolo:
Chimik MO - Ufa 4:4 po prodl. (za hosty Mikeska 1+2).
27. kolo:
Novokuzněck - MVD Podolsk 3:2, Novosibirsk - Dynamo Moskva 5:1.

ŠVÉDSKO

Útočník Martin Chabada přispěl jednou trefou k vítězství Luley nad Djurgaardenem. Svěřenci Slavomíra Lenera vedli v polovině pondělního utkání 23. kola už 3:0 právě po trefě bývalého sparťanského kapitána, ale Djurgaarden se přiblížil až na rozdíl jedné branky. Při power play však Lulea skórovala počtvrté.

Výsledky - 23. kolo:
Brynäs - Timra 4:3 v prodl., Lulea - Djurgaarden 4:2 (za domácí Chabada 1+0), Malmö - Färjestad 2:6 (za hosty Kántor 0+1).

NĚMECKO

Ingolstadt vyhrál v německé lize pošesté za sebou a po měsíci vystřídal v čele tabulky Mannheim. Staronový lídr soutěže v neděli v 23. kole porazil 4:2 Norimberk, tým Adler utrpěl porážku 0:4 v Düsseldorfu.

Krefeldu zajistil výhru na ledě mistrovského mužstva Eisbären Berlín český útočník Jan Alinč, jenž proměnil rozhodující samostatný nájezd.

Düsseldorf - Mannheim 4:0, Eisbären Berlín - Krefeld 1:2 po sam. nájezdech (za hosty Alinč 1+0), Hamburk - Duisburg 4:1, Hannover - Augsburg 6:1, Ingolstadt - Norimberk 4:2 (za domácí Ficenec 0+1), Kolín nad Rýnem - Iserlohn 7:4, Straubing - Frankfurt 3:7.

ŠVÝCARSKO

Český útočník Josef Marha přispěl gólem k nedělnímu vítězství Davosu 4:2 nad týmem Ambri/Piotta ve 20. kole ligy. Hvězdou utkání byl Marhův spoluhráč Michel Riesen, jenž zaznamenal hattrick.

Výsledky - 20. kolo:
Basilej - Bern 0:3, Davos - Ambri/Piotta 4:2 (za domácí Marha 1+0), Fribourg - Zug 2:3 po sam. nájezdech.

1. Davos 20 14 1 1 4 66:46 45
2. Rapperswil 20 10 3 2 5 81:53 38
3. Bern 20 11 2 1 6 74:53 38
4. Zug 20 7 5 2 6 61:55 33
5. Ženeva 20 9 2 2 7 70:72 33
6. Kloten 20 9 2 0 9 82:63 31
7. Lugano 20 10 0 1 9 63:55 31
8. Curych 21 7 4 2 8 61:63 31