Kouč Hanlon končí u běloruské reprezentace, převezme Švýcary

ČTK ČTK
27. 5. 2014 10:01
Trenér Glen Hanlon končí na střídačce hokejové reprezentace Běloruska a převezme Švýcary
Švýcaři na letošním MS propadli. Za rok by je měl zpátky na výsluní vytáhnout Glen Hanlon
Švýcaři na letošním MS propadli. Za rok by je měl zpátky na výsluní vytáhnout Glen Hanlon | Foto: Reuters

Minsk - Trenér Glen Hanlon končí na střídačce hokejové reprezentace Běloruska. Sedmapadesátiletý kouč se po mistrovství světa v Minsku, na kterém dovedl domácí výběr do čtvrtfinále, dohodl na předčasném ukončení spolupráce s tamním svazem. Podle informací švýcarských médií by měl být v nejbližší době představen jako nástupce Seana Simpsona na střídačce švýcarské reprezentace.

Hanlon před rokem podepsal v Bělorusku smlouvu na dva plus jeden rok, teď se ale dohodl na jejím předčasném ukončení. "Byl to skvělý rok a skvělé mistrovství světa, ale okolnosti mě donutily změnit práci," uvedl Hanlon pro Pressbol. "Není to o penězích. Syn vyrůstá beze mě, a když jsem pracoval v Bělorusku, nemohli jsme být spolu. Byl za mnou v Minsku, ale přestěhovat se sem nemohl," vysvětlil Hanlon.

Bývalý kouč Vancouveru a Washingtonu v zámořské NHL, který vedl v minulosti i slovenskou reprezentaci, se prý na ukončení angažmá v Bělorusku dohodl již v dubnu. Před mistrovstvím světa. Podle švýcarských médií se již domluvil na působení u tamního národního týmu. Jeho asistentem bude John Fust, který předčasně skončil v Lausanne. Původně prý ale Hanlon plánoval, že se vrátí na střídačku juniorského týmu Vancouver Giants.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy