Kotalíkovy asistence Buffalo nespasily

SportPlus
4. 1. 2007 7:08
Ottawa - Útočník Aleš Kotalík asistoval ve středečním zápase NHL u dvou branek Buffala. Jednou asistencí přispěl Patrik Štefan k výhře Dallasu nad Vancouverem.

Canucks vyhráli po samostatných nájezdech 2:1. Kotalíkovo Buffalo nakonec podlehlo v Ottavě 3:6. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci se blýskl Dany Heatley.

Heatly čekal na průlom od doby, kdy Ottawa ztratila playmakera Jasona Spezzu a ve středu se konečně dočkal na domácím ledě.

Jeho šestý hattrick v kariéře ukončil jeho pětizápasové čekání na gól od 21. prosince, kdy si Spezza poranil koleno. "Vyhráli jsme. Byla to zábava. Tvrdě jsem makal v posledních pěti zápasech a pořád to tam nechtělo spadnout, ale takhle ta hra prostě funguje," prohlásil Heately.

Paul Gaustad sice zkazil Rayi Emerymu shotout pět minut před koncem zápasu, na prodloužení pětizápasové vítězné série Buffala už bylo pozdě.

Maxim Afinogenov a Jason Pominville ještě snížili po asistencích Novotného a Kotalíka z pohledu Sabres na 3:6

V sedmnácté minutě první třetiny začala takřka dvacetitisícový dav diváků házet čepice na led na oslavu dovršeného Heatleyho hattricku.

Kvůli zranění top centrů Ottawy Spezzy, Marka Fishera a Antoine Vermetta získal manažer Senátorů John Muckler ještě ve středu Mika Comrieho z Phoenixu. "Zavovlal mi ráno a ptal se jestli jsem připraven hrát už ve středu večer. Byla to vzrušující výzva. Jsem rád, že jsem částí tohoto týmu," řekl Comrie, jenž přiletěl pozdě odpoledne.

V nájezdech rozhodl Vancouver

Ryan Kesler vstřelil rozhodující gól v penaltovém rozstřelu, který zajistil výhru Vancouveru nad Dallasem 2:1. Rozhodnlo se až v šesté sérii nájezdů, v níž Kesler poslal bekhendem puk do sítě podél gólmana Marty Turca.

Vancouver se v rozstřelu trefil dvakrát. Turca překonal i Brendan Morrison. Stars však bylo blízko k výhře v prodloužení. Při vyloučení Daniela Sedina trefil 30 sekund před koncem prodloužení Phillipe Boucher tyč. Vzápětí skvělým zákrokem zneškodnil Roberto Luongo šanci Sergeje Zubova.

Vancouver vedl od poslední minuty první třetiny po dorážce Mattiase Ohlunda. Dallas vyrovnal v polovině zápasu poté, co Loui Eriksson zpracoval dlouhou přihrávku od Patrika Štefana a překonal Lunga bekendem mezi betony.

Výsledky středečních zápasů NHL:

Ottawa - Buffalo 6:3 (0:0, 4:0, 2:3)
25., 31. a 37. Heatley, 33. Preissing, 47. Schaefer, 54. Redden - 45. Gaustad (Kotalík), 56. Afinogenov (Kotalík), 60. Pominville (Novotný). Střely na branku: 36:36. Diváci: 19.777.

Vancouver - Dallas 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
19. Öhlund, rozhodující sam. nájezd Kesler - 31. Eriksson (Štefan). Střely na branku: 21:40. Diváci: 18.630.

Los Angeles - Columbus 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
9. Cammalleri, 52. Avery, 56. Višňovský. Střely na branku: 32:26. Diváci: 16.451.