Kopřiva: Hodně nás nakopla ta nejhorší třetina v sezoně

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 3. 2011 9:40
Pospíšil: Před prodloužením padaly v kabině vtipy
Miroslav Kopřiva
Miroslav Kopřiva | Foto: hc-slavia.cz

Třinec - Typický zápas pražské Slavie v play off, tedy nic pro slabé nátury. Tak by se dal zhodnotit druhý zápas semifinálové série s Třincem.

Oproti prvnímu zápasu měla tentokrát navrch Slavia, domácí tým však 25 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2:2. Rozhodnout pak musely samostatné nájezdy, v nichž se jako jediný prosadil útočník Slavie Tomáš Pospíšil, který ještě loni hrál za Třinec.

Sešívání tak stejně jako ve čtvrtfinálové sérii s Libercem vezou z úvodních dvou zápasů do Prahy jednu výhru.

Čtěte také:
Slavia v nájezdech udolala Třinec a srovnala sérii

"Včera (v pondělí) byl ten začátek tragickej, podle mě to byla naše nejhorší třetina v sezoně. Sice nás domácí zase přestříleli, ale nedostávali se do tak vyloženejch šancí jako včera," zhodnotil první třetinu brankář Slavie Miroslav Kopřiva.

Pospíšil: Byli jsme v celém zápase lepší 

"Bylo důležitý, že jsme se včera vrátili do zápasu, navíc nám pomohlo i to, že jsme dali brzo gól. A i když jsme dostali na konci třetí třetiny gól, i tu jsme odehráli lépe než domácí," dodal Kopřiva.

Tomáš Pospíšil
Tomáš Pospíšil | Foto: hc-slavia.cz

"Myslím si, že jsme v celém zápase byli lepší, k čemu nám pomohl i ten můj první gól. Včera jsme zaspali první třetinu a Třinec nám utekl, dneska to bylo úplně jiné. Hráli jsme obětavě a lehali do střel," liboval si po zápase Pospíšil.

"Dneska se nám dařilo už od začátku a bylo poznat, že se postupem času dostává Třinec pod tlak. Hráli jsme skoro bez chyb, protože když jí uděláme, oni maj mužstvo na to, aby ji hned potrestali," našel recept na úspěch útočník Petr Jelínek.

"Nesměli jsme se ale zatáhnout moc, protože kdybysme na ně jen čekali, nasázeli by nám deset gólů a pojedeme domů," dodal Jelínek.

"Před prodloužení padaly v kabině i žerty"

Slavii nezlomil ani gól Josefa Hrabala, který inkasovala při power-play Třince pouhých 25 sekund před koncem třetí třetiny. 

"Nechali jsme se tam zbytečně nechali zatáhnout do rohu a dostali z toho gól. Měli jsme zůstat před bránou a tam to blokovat. V kabině jsme to pak ale hodili za hlavu a padali tam dokonce nějaké žerty, protože všichni víme, jak to dopadlo v Liberci," připomněl Pospíšil výhru Slavie v sedmém duelu proti Liberci.

"Dostali jsme gól na 2:2 a ne na 3:2, takže jsme na tom zas tak hrozně nebyli. Pořád jsme si říkali, že musíme hrát stejně jako v celém zápase a to prodloužení jsme zvládli," doplnil jej Kopřiva.

V prodloužení měla Slavia výhodu dvouminutové přesilovky čtyř proti třem. Tu však nesehrála dobře.

"Byla to škoda, měl jsem tam několik zajímavých pokusů. Na druhé straně jsme si říkali, že musíme být klidní, nestresovat. A myslím si, že se to vyplatilo, aspoň já jsem byl docela klidný," přiznal Pospíšil.

"V nájezdech se mi vyplatilo, že gólmana znám"

Půlminutovou výhodu přesilovky měl vzávěru prodloužení i Třinec, Kopřiva však v klíčové chvíli také své mužstvo podržel.

"Měl jsem trošku obavy, aby se neopakovalo to, co na konci třetí třetiny. Dobře jsme to ale odbránili, a i když měl Třinec dvě střely, dokázali jsme pokrýt dorážky, takže velkej dík patří hlavně klukům," těšilo brankáře Slavie.

Do samostatných nájezdů nastupovali slávisté s tím, že pod tlakem je Třinec a že sami nemají co ztratit. Poradili si i s absencí svého nejlepšího exekutora nájezdů Tomáše Svobody, který v té době seděl na trestné lavici.

"Sice jsem před nájezdy na lavičce nebyl, ale Tomáš by určitě jel, i když v zápase jeden nájezd nedal. Naštěstí to tam dal Pospa (Pospíšil) za něj," poukázal Kopřiva na jediného úspěšného střelce nájezdů.

"Hamase (Petera Hamerlíka) znám, takže jsem si věřil a věděl jsem, co udělám, dával jsem si pozor, aby mi to nevypíchl hokejkou, ale naštěstí to vyšlo," popsal svůj nájezd Pospíšil.

Jelínek: Jedeme domů v psychické výhodě

Pro Pospíšila je výhra o to sladší, že v Třinci hrál od 14 let a nastupoval za něj i v loňském play off.

Petr Jelínek
Petr Jelínek | Foto: hc-slavia.cz

"Je mi jedno, že hraju právě proti Třinci. Jsme kousek od finále a chceme tam postoupit. Je ale fakt, že je to trošku zvláštnější, protože jsem tady od čtrnácti let. V Brně to bohužel nevyšlo, poslali mě na hostování do Slavie a já jsem za tu šanci, co mi dal pan Růžička strašně moc rád," zmínil Pospíšil fakt, že během jednoho roku vystřídal už tři kluby.

Slavia tak stejně jako z Liberce veze do Prahy po úvodních dvou zápasech venku jednu výhru.

"Třinec má hodně kvalitní útočníky, kteří o sobě ví, doma to budou stejně těžký zápasy, a i když bude užší kluziště naší výhodou, bude hodně těžké oba domácí zápasy vyhrát. Ale musíme se o to aspoň pokusit," burcuje Kopřiva.

"Přijeli jsme sem uhrát jeden zápas, to se povedlo, takže jedeme domů v psychické výhodě," liboval si Jelínek.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy