Konečně to vyšlo! Lev porazil hvězdný CSKA Moskva

11. 12. 2013 18:59
Lev Praha poprvé v historii porazil CSKA Moskva, na jeho ledě vyhrál 3:0.
Hokejisté Lva Praha se konečně mohou radovat z vítězství nad CSKA Moskva
Hokejisté Lva Praha se konečně mohou radovat z vítězství nad CSKA Moskva | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Lva Praha se konečně dočkali vítězství nad slavným CSKA Moskva. Hvězdný celek se jim podařilo porazit až na osmý pokus, když v ruské metropoli vyhráli 3:0.

Vůbec poprvé také do branky CSKA nastříleli více než dva góly. O trojici tref se postupně zasloužili Ullström, Thörnberg a Sekáč.

Premiérové čisté konto v dresu Lva vychytal brankář Engren, jenž si připsal devatenáct zákroků.

Jediná střela CSKA v první třetině

Lev po dvou porážkách za sebou nastoupil bez nemocného gólmana Vehanena a tak se do branky dostal opět Engren. V první třetině musel řešit jediný střelecký pokus soupeře, zatímco Proskurjakov zasahoval hned dvanáctkrát. Ale obraz hry takové střelecké převaze neodpovídal, úvodní dějství velké šance nenabídlo ani na jedné straně.

Na přelomu úvodní a druhé třetiny Lev nevyužil přesilovou hru, ale ve 22. minutě už se radoval z vedení. Nakládalovu střelu od modré čáry tečoval Ullström a Proskurjakov na změnu směru kotouče neměl šanci zareagovat. Rychle mohli zvýšit Sekáč a Vrána. V polovině utkání se ubránili Pražané při Řepíkově trestu a při následném náporu CSKA odolal Engren i se štěstím.

V závěru přišly pojistky

V závěrečném dějství držel Lev těsný náskok. Hráči CSKA se mohli dostat do šance paradoxně při Denisovově vyloučení, ale Grigorenka zastavil při přečíslení domácích Jaakola. V 55. minutě se domácím rýsovala početní výhoda po vyloučení Mäenpääho, ale po osmi vteřinách fauloval Radulov a bylo po přesilovce.

Lev pojistil náskok v 58. minutě, kdy se po Sekáčově přihrávce prosadil Thörnberg. Výhru ještě podtrhl při power play do prázdné branky nejproduktivnější hráč Lva Sekáč.

Aktualizujeme...

Kontinentální hokejová liga:

CSKA Moskva - Lev Praha 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Ullström (Nakládal, Novotný), 58. Thörnberg (Sekáč, Mäenpää), 59. Sekáč (Azevedo, Novotný). Rozhodčí: Gusev, Nalivajko - Goljak, Dědulja. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 3137.

CSKA: Proskurjakov - Mišarin, Zajcev, Denisov, Rylov, Jegoršev, Eminger, Pervyšin - A. Radulov, Prochorkin, Grigorenko - Morozov, I. Filppula, Saprykin - Žarkov, Fefjolov, Frolov - F. Fjodorov, Něprjajev, Ljubimov. Trenér: John Torchetti.
Lev: Engren - Gragnani, Němec, Oystrick, Mäenpää, Jaakola, O'Byrne, Mikuš, Nakládal - Ullström, Azevedo, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Další výsledky KHL:

Omsk - Novosibirsk 3:2, Barys Astana - Novokuzněck 5:3, Chanty-Mansijsk - Vladivostok 2:3 (za domácí Trončinský1+0), Jekatěrinburg - Chabarovsk 5:1, Čerepovec - Nižněkamsk 1:0, Jaroslavl - Ufa 4:2, Atlant Mytišči - Čeljabinsk 2:3, Petrohrad - Magnitogorsk 0:2, Spartak Moskva - Nižnij Novgorod 1:2, Dinamo Minsk - Viťaz Podolsk 0:2, Záhřeb - Kazaň 6:5, Doněck - Dynamo Moskva 2:3 (za domácí Nedorost 1+1).