Komise rozhodčích uznala, že slovinský gól neměl platit

ČTK
9. 5. 2006 23:03
Komise rozhodčích hokejového mistrovství světa v Rize se oficiálně omluvila českému týmu za inkasovaný gól, který byl chybně uznán v nedělním utkání se Slovinskem.

Německý sudí Richard Schütz v 15. minutě za stavu 4:0 pro výběr Aloise Hadamczika po poradě s videorozhodčím uznal pokus Egona Muriče, přestože televizní záběry prokázaly opak.

Kotouč putoval od pravé tyče do levé a zpět z brankoviště ven, aniž by se dostal za brankovou čáru. Zástupci vedení turnaje se omluvili, protože po bližším prozkoumání videozáznamů usoudili, že videorozhodčí neměl potřebné záběry, aby mohl správně rozhodnout.

"Poté, co prozkoumali video, které jsme jim předložili, řekli, že jsme měli pravdu. Nebyla to branka. Geometrický úhel, který kamera zabrala, byl špatný," řekl dnes generální manažer českého týmu Zbyněk Kusý ČTK. Problém byl v tom, že videorozhodčí neměl k dispozici mezinárodní televizní signál.

"Na skóre se už nic samozřejmě měnit nebude. Pro příští zápasy by ale mělo dojít k nápravě a videorozhodčí bude mít mezinárodní televizní signál," uvedl Kusý, podle kterého Česko jednání o sporném gólu vyvolalo proto, aby se taková situace neopakovala v play off.

"Teď jsou zápasy ve skupinách, které nejsou vyřazovací. Kdyby se ale něco podobného stalo v nich, tak by to bylo hodně nepříjemné," dodal Kusý. Slovinci po "brance" Muriče ještě v druhé třetině snížili, český tým potom vedl 5:2 a po dvou trefách soupeře skončil zápas těsným výsledem 5:4.

Vítězství měli ale úřadující mistři světa ve svých rukou pevně, protože naposledy inkasovali až vteřinu před koncem.