Kometě opět stačil jeden gól. Je jednu výhru od finále

30. 3. 2012 21:00
Kometa - Plzeň 1:0 (3:0 na zápasy)
Jiří Trvaj neinkasoval v součtu už 150 minut v řadě
Jiří Trvaj neinkasoval v součtu už 150 minut v řadě | Foto: Eduard Erben

Brno - Hokejisté Komety Brno vyhráli i ve třetím zápase semifinále play off, když stejně jako v předchozím zápase porazili Plzeň 1:0.

Zvýšili tak stav série na 3:0 zápasy a od postupu do finále je dělí už jen jedna výhra, kterou si mohou zasjistit na svém ledě už v sobotu (18:10).

Vítězný gól vstřelil ve 38. minutě v přesilovce Jakub Svoboda.

Hrdinou zápasu se však stal opět brankář Komety Jiří Trvaj, kterého Plzeň nepřekonala už 150 minut, tedy dva a půl zápasu.

Zápas jsme sledovali v online reportáži
Litvínov otočil zápas s Vary a přiblížil se záchraně
Brněnská senzace září dál, Plzeň podruhé prohrála
Indiáni věří, že také oni dokážou v Brně dvakrát vyhrát

Plzeňský trenér Marian Jelínek se stejně jako před druhým zápasem rozhodl v brance vsadit na mladíka Marka Mazance, který v úterý v Plzni inkasoval jen jeden gól.

Víc práce měl ale v první třetině Trvaj, který zneškodnil soupeři několik gólových šancí, při střele Radka Dudy jej pak zachránilo břevno. Tyčka pak pomohla při Divíškově střele v závěru třetiny i Mazancovi.

Ve druhé třetině zakončil Duda své sólo přes celé hřiště jen do boční sítě, naopak Brnu stačilo k otevření skóre jen 12 sekund z Vykoukalova vyloučení, když po Divíškově přihrávce doklepl puk na brankovišti za Mazance nejmladší z brněnských Svobodů.

Prakticky hned po vhazování mohl srovnat Pletka, jeho střelu však zastavila tyč. A když ve třetí třetině ve velké šanci neuspěl Vykoukal a Plzeň nevyužila ani dvouminutovou přesilovku posílenou o power-play, radovali se z výhry opět Brňané.

Výsledek:

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 38. Jakub Svoboda (T. Svoboda, Divíšek). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 12:12. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 3:0.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Koreis, Petrovický - Balej, H. Zohorna, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Plzeň: Mazanec - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Dan Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo, Marušák - Kratěna, Martin Straka, Pletka - Duda, Jan Kovář, Andrašovský - Michal Dvořák, Pitule, Mrňa - Stránský, M. Heřman, Petruška - Vlasák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým.