FOTO Kometa trénovala poprvé za Lužánkami, Ton krvácel

Pojďte se s námi podívat, jak probíhal první trénink Komety pod otevřeným nebem...
Na ledové ploše začalo bruslení veřejnosti již koncem roku, hokejisté Komety si zdejší podmínky vyzkoušeli až v sobotu dopoledne.
Venkovní teplota minus dva stupně donutila některé hráče navléct na helmy kulichy. To však v zápase extraligy nebude možné.
Zhruba hodinový trénink si užíval i kouč Alois Hadamczik. "Vrátili jsme se do mladých let, kdy se hrávalo na rybníku. Je to jiné než v hale. Musíme si na ty podmínky zvyknout," řekl.
Organizátoři zpřístupnili jednu z tribun veřejnosti. Dle odhadů se na Kometu přišlo podívat více než dva tisíce fanoušků.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
2. 1. 2016 13:14
Brněnská Kometa si poprvé zatrénovala pod otevřeným nebem v improvizované aréně za Lužánkami. V neděli po poledni tam odehraje před tisícovkami fanoušků extraligový zápas proti Plzni.

Brno - Den před prvním zápasem v rámci brněnských Hokejových her vyzkoušela Kometa led na improvizovaném stadionu za Lužánkami s kapacitou vyšší než dvacet tisíc míst. Již v neděli po poledni se zde utkání s Plzní.

Otevřený trénink, kterému přihlíželo více než dva tisíce diváků, nedopadl zrovna nejlépe pro útočníka Petra Tona. Ten utrpěl krvavé zranění v obličeji. Pojďte se s námi podívat, jak to za Lužánkami v sobotu dopoledne vypadalo.  

 

Právě se děje

před 41 minutami

Třináct zemí vyzvalo komisi, aby zasáhla proti maďarskému zákonu proti LGBT

Třináct evropských zemí ve společném prohlášení vyjádřilo "hluboké znepokojení" kvůli novému maďarskému zákonu, který zakazuje na školách materiály zobrazující homosexualitu či změnu pohlaví. Skupina vyzvala Evropskou komisi, aby zasáhla, informovala agentura AFP. Vznik společné deklarace iniciovala Belgie, svůj podpis připojila také Francie, Německo, Irsko, Španělsko, Nizozemsko, Lucembursko, Dánsko, Finsko, Švédsko a tři pobaltské země.

"Naléhavě žádáme Evropskou komisi, jakožto strážkyni smluv, aby využila všechny nástroje, které má k dispozici, k zajištění plného dodržování evropského práva, včetně předložení sporu Soudnímu dvoru EU," uvedli signatáři.

U příležitosti setkání ministrů členských zemí Evropské unie v Lucemburku francouzský ministr pro evropské záležitosti Clément Beaune vyjádřil také "lítost" nad zákazem duhového osvětlení stadionu při utkání fotbalového mistrovství Evropy mezi Německem a Maďarskem v Mnichově. Zákaz UEFA naopak uvítalo Maďarsko. Německo, jako hostitelská země zápasu, chtělo duhovým osvětlením protestovat proti novému maďarskému zákonu. Místo mnichovského stadionu budou během zápasu barvami duhy osvětlené stadiony ve Frankfurtu nad Mohanem, Kolíně nad Rýnem, Berlíně, Mohuči, Wolfsburgu a Augsburgu.

Zákon, který mimo jiné znemožňuje ve školách pro děti mladší 18 let osvětu týkající se sexuálních menšin, kritizují i aktivisté a lidskoprávní skupiny jako diskriminační vůči komunitě LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy