Kometa srovnala stav. Plzeň prohrála ve Zlíně i podruhé

15. 3. 2012 21:00
Zlín - Plzeň 5:4PP (2:2), Brno - Sparta 3:1 (2:2)
Radost hokejistů Komety
Radost hokejistů Komety | Foto: Jakub Šafránek

Zlín/Brno - Stav čtvrtfinálových sérií Zlín - Plzeň a Kometa - Sparta je srovnaný na 2:2 na zápasy. Hokejisté Zlína i brněnské Komety tak využili ke srovnání sérií domácí prostředí.

Kometa zvítězila především díky velkému náporu v úvodních dvou třetinách 3:1, plzeňští indiáni sice srovnali v závěru třetí třetiny tříbrankový náskok Zlína, o jeho vítězství však 19 sekund před koncem prodloužení rozhodl o výhře 5:4 Petr Leška.

Obě série se nyní přesouvají do Prahy a Plzně, páté čtvrtfinálové zápasy se budou v sobotu.

Zlín, který ve středečním zápase zvítězil 1:0, využil lepšího rozpoložení hned v úvodu zápasu a už v 9. minutě se díky gólům Petra Holíka a Bedřicha Köhlera dostal do dvoubrankového vedení. U obou gólů asistoval právě střelec vítězného gólu Leška.

Přestože hosté zásluhou Václava Pletky ve 22. minutě snížili, zanedlouho přišla chvíle zlínského kapitána Petra Čajánka, který díky dvěma přesilovkovým gólům v rozmezí dvou minut zvýšil na 4:1.

O výhře Zlína rozhodl 19 sekund před koncem prodloužení Petr Leška
O výhře Zlína rozhodl 19 sekund před koncem prodloužení Petr Leška | Foto: Lukáš Drštička

Brankáře Adama Svobodu poté vystřídal Marek Mazanec a jako by tato změna plzeňské hokejisty nakopla. Ještě do konce druhé třetiny totiž indiáni snížili zásluhou Tomáše Vlasáka a Martina Straky na jednobrankový rozdíl.

Rozhodnout o výhře Zlína mohl ve 46. minutě nejlepší střelec play off Ondřej Veselý, ale trefil jen břevno.

A tak mohla přijít chvíle Jiřího Vykoukala, který v 51. minutě nejprve trefil tyč, o pět minut později však brankáře Luboše Horčičku překonal. Před bránou jej našel Radek Duda, který si připsal třetí asistenci v zápasu.

Indiáni mohli v závěru třetiny dokonce vyhrát, Vlasák a Kratěna však nedokázali puk usměrnit do odkryté branky.

A tak následovalo prodloužení. V něm oba týmy už spoléhaly na penaltovou loterii, v jeho závěru však vyvážel puk z vlastní třetiny Vlasák, puk mu ale utekl, chopil se jej Leška a po úspěšném blafáku překonal Mazance.

Kometa po středeční porážce 2:5 na svém ledě vstupovala do zápasu s tím, že prohra v dalším zápase by jejich šance na postup snížila na minimum, a tak vlétla do zápasu jako tajfun.

Kometu držel nad vodou opět Jiří Trvaj
Kometu držel nad vodou opět Jiří Trvaj | Foto: Eduard Erben

Už ve 3. minutě otevřel skóre Hynek Zohorna, navíc měla v první třetině ještě další šance, ale ani Radek Dlouhý si v té největší nepřišel na brankáře Tomáše Pöpperleho.

Ve 22. minutě nevyzrál na brněnského brankáře Jiřího Trvaje Petr Ton, naopak Kometa zvýšila náskok o čtyři minuty později, když Pöpperleho v přesilovce překonal Dlouhý.

Zvýšit vedení Komety mohl v 50. minutě Jozef Kováčik, ale trefil jen břevno. A i tehdy platilo pravidlo nedáš - dostaneš, když se o dvě minuty později prosadil Peter Jánský.

Spartu posadilo snížení na koně a její kapitán Michal Broš měl dvě velké šance na vyrovnání, ani jednu z nich však neproměnil. Naopak při power play Pražanů pečetil vítězství Brna střelou do prázdné branky obránce Milan Hruška.

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 5:4 v prodloužení (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Holík (Leška), 9. Köhler (Galvas, Leška), 28. Čajánek (Honejsek, Řezníček), 30. Čajánek (O. Veselý), 70. Leška - 22. Pletka (Jan Kovář, Duda), 35. Vlasák (Johnson), 38. Martin Straka (Duda), 56. Vykoukal (Duda). Rozhodčí: Hodek, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:2. Diváci: 6378. Stav série: 2:2.
Zlín: Horčička - Tesařík, Řezníček, Zámorský, Galvas, Míka, Matějíček - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Holík, Leška, Köhler - Důras, Melenovský, Čech - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Plzeň: A. Svoboda (30. Mazanec) - Jeřábek, Modrý, Vykoukal, Kaberle, Frolo, Marušák, Dan Růžička - Kratěna, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Petruška, Andrašovský, Havlíček - od 30. min. navíc Vostřák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Žižka, Švrček), 26. Dlouhý (Petrovický, Divíšek), 60. M. Hruška (Divíšek) - 52. Jánský (S. Treille). Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:2.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Koreis - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Balej, H. Zohorna, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Sparta: Pöpperle - Krstev, Sersen, Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Kasík - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Jánský, Foster, S. Treille - Y. Treille, T. Rachůnek, Lapšanský. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.