Kometa se loučí s mágem Hovim, Divíšek prodloužil

Sport Sport
30. 4. 2012 18:10
Kromě finského brankáře v Brně končí i útočník Balej
Foto: Eduard Erben

Brno - V dresu brněnské Komety už nebude pokračovat Sasu Hovi. Vedení finalisty hokejové extraligy neprodloužilo s finským brankářem smlouvu. Hovi, který v letošním ročníku spíše kryl záda Jiřímu Trvajovi a pravidelně nastupoval na samostatné nájezdy, si může hledat nové angažmá.

Spolu s ním skončili rovněž útočníci Jozef Balej, Branislav Jankovič a Ondřej Švaňhal.

Čtěte také:

V Mladé Boleslavi končí manažer Hnilička i trenéři
Piráti v extralize! Chomutov v baráži zdolal Boleslav
Proč nevidíte při zápasech extraligy puk? Tady je důvod

Brno si naopak pojistilo služby dvou z největších opor, obránce a kapitána Radima Bičánka a nejproduktivnějšího hráče play off Tomáše Divíška.

Kontrakty prodloužili také Vojtěch Němec a Petr Haluza. Už dříve Kometa uplatnila opci na Jozefa Kováčika, Milana Hrušku a Róberta Petrovického.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy