Kometa řádí už dva měsíce, Hašek chytal jen minutu

Martin Jůzek, Red Spo
31. 1. 2010 20:01
Brno porazilo Vítkovice 4:2

Brno - Hokejisté Komety Brno pokračují ve zlepšených výkonech, které je dostaly z posledního místa tabulky. Tentokráte překvapili Vítkovice, které v nedělním zápase 46. kola extraligy porazili 4:2.

Mužstvo z moravské metropole neprohrálo na domácím ledě už více než dva měsíce. Naposledy si tři body odvezli z Ronda hokejisté Sparty, kteří zde na konci listopadu vyhráli 5:3.

Domácí tým, jenž měl před utkáním problémy s marodkou, nezačal špatně. Po opatrných minutách přišla na závěr úvodního dějství přesilová hra a Brno ji proměnilo. Huml našel osamoceného Brabence a ten poslal puk do sítě.

Hned po pauze zvýšila Kometa svůj náskok, když se po třiapadesáti vteřinách trefil Roman Erat. Tentýž hráč skóroval i v polovině duelu a vypadalo to, že Brno si dojde pro hladké vítězství.

Jenže pak snížili Burger se Štefankou a poslední desetiminutku se domácí báli o výsledek. Definitivní jistotu jim dal až v závěru Dopita a sedm tisícovek diváků mohlo slavit druhou domácí výhru za sebou.

Hašek chytal jen minutu

Ke kuriózní situaci došlo v Českých Budějovicích, kde po velkém boji prohrály Pardubice.

Velezkušený brankářský matador Dominik Hašek začal utkání na střídačce, poté se však ještě v první třetině za stavu 0:0 postavil na minutu do branky. Nebyl tam poslán koučem, ale rozhodčím, kteří tak trestali hosty za vyjetí mladého Růžičky pro láhev. Hašek si připsal si jeden zákrok a zase přepustil své místo svému kolegovi.

Pardubice se přitom na začátku druhé dvacetiminutovky dostaly do vedení, když po Sýkorově ráně dorážel puk do sítě Špirko.

Budějovičtí hokejisté ale otočili skóre - po trefě Pletky a Hudce odcházeli do kabin s vedením 2:1. Hosté sice dokázali srovnat, postaral se o to Pineault, ale rozhodnutí obstaral v 54. minutě Vak, který domácím zajistil tři body.

Ještě lepší obrat předvedl lídr z Plzně, jenž doma porazil Slavii.

Hosty poslal do vedení Doležal, po vyrovnání Bomersbacka poslal Pražany v závěrečné třetině do vedení zpět Červenka. Jenže západočeský celek ještě zabojoval a po trefách Hanzlíka a Vlasáka mohl slavit další triumf.

Plzeň má před druhým Zlínem dál šestibodový náskok, protože ten si poradil s dalším pražským týmem Spartou.

Hosté byli na kolenou už po osmi minutách, kdy prohrávali 0:3. Přikryla překonali v rozmezí šesti minut Vlach, Köhler a Záhorovský. Gulaši pak sice snížil, ale další trefa Záhorovského určila výsledek 4:1.

Kladnu zajistil dva body Patera

V boji o poslední, respektive předposlední příčku si příliš nepohoršilo ani Kladno. Středočeský tým sice přišel o vítězství v "derby" nad Mladou Boleslaví v řádné hrací době, když za hosty srovnával v poslední minutě skóre Sýkora.

Jenže v prodloužení ukázali domácí svou sílu, Schwarze nadvakrát překonal Patera.

Kladno tak vyhrálo 3:2 a třináctá Kometa má náskok dvou bodů. Dvanáctá Mladá Boleslav je o osm bodů vepředu. Jen o trochu lépe je na tom Litvínov, který přes návrat zkušeného beka Šlégra prohrál doma s Libercem 1:2.

Stejným výslledkem skončil i zápas v Třinci, kde domácí klub porazil po prodloužení Karlovy Vary. Hvězdou utkání se stal útočník Kohn, který nejprve nahrával a poté sám přidal rozhodující branku.

HC Mountfield České Budějovice - HC Eaton Pardubice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Zápas jsme sledovali on-line ZDE
Branky a nahrávky:
22. Pletka (Mikeska), 32. M. Hudec (Ptáček), 54. Vak (Gřegořek, Gulaš) - 22. Špirko (P. Sýkora), 44. Pineault (P. Sýkora, Koukal). Rozhodčí: Blecha, Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:5, navíc Veselý (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4659.
Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, L. Poživil, Melichar, od 41. navíc Kotaška - M. Hudec, Mikeska, Pletka - Sailer, Vak, Veselý - Gulaš, Šimánek, Melichárek - Kuchejda, Červený, Ježek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.
Pardubice: Růžička (6.-7. Hašek) - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, MacKenzie - Cetkovský, Koukal, Starý - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Semorád, Kousal, Radil. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:1 PP (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
15. Polák (M. Růžička, Kohn), 65. Kohn (M. Růžička) - 19. Hřebejk (Loginov). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:4, navíc Hřebejk (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 3072.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Seman, Malec, Cartelli, Platil, Lojek, Andersons - Kohn, Polák, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Pospíšil - Polanský, Bonk, Tomas - Ostřížek, Hampl, Martynek. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Loginov, Nosek, Mucha, Dobroň, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dej, Melenovský, Hřebejk - Hluchý, Pech, Skladaný - Zucker, Budínský, Kuběna. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
20. Brabenec (Huml, Bičánek), 21. Erat (Dopita, R. Dlouhý), 30. Erat (Bičánek), 59. Dopita (R. Dlouhý) - 36. Burger (Kuboš), 50. Štěfanka (Krenželok, Voráček). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:6 Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, Novák, Ovčačík, Kempný, Mojžíš, Protivný, Vyrůbalík - Erat, Dopita, R. Dlouhý - Ludvík, Divíšek, Hubáček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - Šindel, R. Procházka, Vondráček. Trenéři: Jeřábek, Lubina a Trličík.
Vítkovice: Šindelář - Kuboš, Sičák, Jurečka, Barinka, Voráček, Trnka - Kvapil, Štefanka, Krenželok - Klimek, Burger, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Szturc - Treille, Vrána, Selingr. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 3:2 PP (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

4. Horna (Gengel, Frolík), 22. Eberle (Kuchler, Stieler), 65. Patera (Kameš, F. Kaberle) - 35. Lehikoinen (Fabuš), 60. T. Sýkora (Král, Macho). Rozhodčí: R. Svoboda, Souček - Kreuzer, M. Jindra. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 2146.
Kladno: M. Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Trončinský, J. Dlouhý, L. Procházka, Šmach - Eberle, Patera, M. Procházka - Bílek, Kalla, Valský - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Horna, Gengel, Frolík. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.
Mladá Boleslav: Schwarz - J. Jindra, J. Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Šterbák - Pabiška, Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Macho, Kracík - Bahenský, Gajovský, Handlovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
40. Bomersback (Vampola), 53. Jiří Hanzlík (Vampola), 59. Vlasák (Vampola) - 32. Doležal (Červenka, Kadlec), 46. Červenka (Tomica). Rozhodčí: Minář, Hradil - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 1:6, navíc Havel (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8327.
Plzeň: Pöpperle - Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, Malena, D. Růžička - Stránský, Vostřák, Vlasák - Bomersback, Vampola, Adamský - Scofield, Jan Kovář, Hvila - Tvrdík, M. Heřman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Slavia Praha: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, Campbell, Kolařík, J. Drtina - Havel, Červenka, Tomica - Kůrka, Clarke, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Doležal - M. Čermák, V. Růžička ml., Sklenář. Trenéři: V Růžička st. a Čelanský.

HC Benzina Litvínov - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
27. Reichel (Lukeš, Jánský) - 21. Podkonický (P. Nedvěd, Výtisk), 51. Vantuch (Kašpařík). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 4516.
Litvínov: J. Hübl - Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Švarný, Punčochář, Pojkar, Šlégr, Kousalík - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Dragoun - Majdan, Gerhát, Trávníček - Jenáček, Vopat, Saulietis. Trenéři: Kučera a Šlégr.
Liberec: Pinc - Jareš, Výtisk, Moravec, Derner, Čakajík, Rýgl, Malkamäki, Holub - Matějovský, P. Nedvěd, Podkonický - Bartovič, Kašpařík, Vantuch - Špaček, Plodek, Víšek - Ondřej, Blatný, Dušek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
2. Roman Vlach (Kubiš), 4. Köhler (Balaštík), 8. Záhorovský (Švrček, Kristek), 33. Záhorovský (Důras, Kristek) - 13. Gulaši (Kratěna, Vykoukal). Rozhodčí: Polák, Šír - Gebauer, Lederer. Diváci: 5141.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kristek, Záhorovský - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - J. Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.
Sparta Praha: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený, Bolf - Hromas, Hrdel, Koreis - Kratěna, Broš, Ručinský - Ton, D. Výborný, Podlešák - M. Látal, Langhammer. Trenéři: D. Volek a Holaň.