Kometa po skvělém úvodu porazila hvězdný Petrohrad

ČTK Aleš Vávra ČTK, Aleš Vávra
1. 8. 2011 20:35
Příprava: Kometa Brno - SKA Petrohrad 3:1

Brno - Hokejisté Komety Brno získali v zápase letní přípravy cenný skalp. V domácí hale Rondo porazili hvězdný tým Kontinentální hokejové ligy SKA Petrohrad 3:1.

Výhra se zrodila po skvělé první třetině, kterou Kometa vyhrála jednoznačně 3:0. V přesilových hrách se postupně trefili Dlouhý, Erat a Švrček. Za ruský velkoklub ve druhé třetině pouze snižoval Švéd Martensson.

V brněnském týmu se vedle nového trenéra Zdeňka Venery představilo před více než šesti tisíci diváků v Rondu hned sedm nových hráčů.

Arťuchin: Je divné, když se na vás píská i na tréninku
Hokejisty Třince posílí nejlepší střelec slovenské ligy

Brňanům s nováčky Čermákem a Podkonickým v prvním útoku se už na začátku druhé minuty naskytla dvouminutová přesilovka pět na tři, kterou zužitkoval Dlouhý. Oba týmy v první třetině vůbec mohly bohatě nacvičovat hru o nestejném počtu hráčů na ledě, protože při třinácti vyloučeních se jen zřídka sešly na ledě v kompletním složení.

Lépe si v početní výhodě vedla Kometa a druhý gól přidal ve 13. minutě Erat, o tři minuty později dělovkou od modré čáry překvapil brankáře Sokolova obránce Švrček.

Od druhé třetiny naopak hrála častěji v oslabení Kometa, kterou držel ve hře brankář Hovi. Sice kapituloval ve 36. minutě po střele Martenssona, vzápětí ale brněnský gólman chytil Afinogenovovi trestné střílení.

V závěrečné třetině si vypracovaly oba celky několik dalších slibných šancí, Hovi ani střídající Šikin ale už nekapitulovali. Rovnoměrně přibývalo pouze trestů, kterých bylo na přípravu nezvykle mnoho.

Brňané měli 15 vyloučených, Petrohrad pod vedením českého kouče Miloše Říhy o jednoho hráče méně, navíc si Fedorov odseděl desetiminutový trest.