Kometa otočila zápas v Třinci, Liberec uspěl v Pardubicích

Aktualizováno 10. 1. 2016 20:41
Kometa Brno i ve třetím zápase ročníku uspěla proti Třinci. Liberec si v Pardubicích připsal sedmé vítězství v řadě. Zlín potvrdil trend posledních zápasů a přehrál Vítkovice. Olomouc vyhrála s bezzubými Karlovými Vary. Sparta letos poprvé nebodovala v O2 aréně, když si z Prahy odvezla Škoda Plzeň všechny tři body.
Brňané si z Třince odvezli všechny body.
Brňané si z Třince odvezli všechny body. | Foto: Milan Kammermayer

Třinec - Oceláři Třinec přivítali Kometu Brno, která si po nepovedeném zápase pod širým nebem proti Spartě chtěla zpravit chuť. Třinec se dostal do vedení v první třetině z hole Kopeckého, ale Brňané otočili vývoj utkání na konečných 1:2 ve druhé periodě v rozmezí 79 vteřin a zásluhou Vondráčka se Špirkem si odvážejí tři body.

V Pardubicích se představil vedoucí Liberec, který se na východě Čech na tříbodové vítězství nečekaně natrápil. Vítězství 3:2 Tygrům zajistil osm minut před koncem z přesilovky Řepík. Liberec nadále vítězí a sezonu má rozehranou na překonání bodového rekordu Pardubic ze sezony 2002/2003, kdy Východočeši nasbírali 111 bodů.

Moravské derby mezi domácím Zlínem a hosty z Vítkovicemi potvrdil trend posledních zápasů. Ve formě hrající domácí ovládli zápas 3:1 a prohloubili krizi Vítkovic, které se v posledních zápasech vypadly z elitní desítky extraligové tabulky.

Olomouc, která hájí elitní šestku tabulky přivítala na dně tabulky se topící Karlovy vary. Hanáci zvítězili v pohodě 3:0, když všechny tři branky rozdělili rovnoměrně do všech třetin. Vítěznou branku zaznamenal už ve 4. minutě Laš. Čisté konto vychytal Konrád.

Plzeň si v souboji o druhé místo v tabulce veze z Prahy všechny tři body za výhru 2:1. Škodovka si v prvních dvou třetinách vytvořila dvoubrankový náskok. Sparťané zápas zdramatizovali ve třetí části, ale na vyrovnání už nedosáhli. Vítěznou branku dal z přesilovky nejlepší střelec soutěže Kubalík.

Další souboj sousedů v tabulce se odehrál v Mladé Boleslavi, kde přije hradecký Mountfield. Vyrovnaný zápas, ve kterém téměř celý zápas vedli domácí dospěl až do samostatných nájezdů, protože Hradec vyrovnal na 2:2 79 vteřin před koncem základní hrací doby díky Kukumberga. Bonusový bod zajistil v penaltovém rozstřelu zajistil Hradci Ihančák.

Také derby mezi domácím Chomutovem a Litvínovem vítěze po základní části nepřinesl. Mistr z Litvínova sice od druhé třetiny vedl o dvě branky, ale Piráti dokázali dvěmi slepenými góly srovnat na 2:2. V prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro Litvínov Hanzl.

Třinec padl s Kometou potřetí v sezoně

V první části se prosadil pouze třinecký Kopecký. V 16. minutě se k němu dostal odražený kotouč a slovenský útočník se trefil do odkryté branky.

Závěr prostřední části byl zcela v režii Brňanů. Vondráček nejprve přesnou střelou v 36. minutě z pravého kruhu trefil horní růžek, za 79 sekund později zasadil druhý úder Špirko po parádní kombinaci celého druhého útoku.

Poslední třetina nabídla předpokládaný obraz - domácí se více tlačili dopředu, hosté spoléhali na brejky. Obrana Brna bez problémů v závěru hájila nejtěsnější náskok, navíc jim pomohlo, že byli Oceláři dvakrát vyloučení. Ve druhém případě se o možnost vyrovnat připravili při power play, kdy do hry zasáhlo sedm hráčů.

Liberec vyhrál posedmé v řadě

Na začátku třetí minuty se trefil Rapáč, který svou první brankou v extralize poslal domácí do vedení, Lašáka překonal ranou pod horní tyč.

Pak ale režii zápasu převzal na dlouhou dobu Liberec. Maxwell si dokázal poradit s těžkými střelami Bakoše i Plutnara, při Valského ráně mu pomohla tyč. Ve 12. minutě už ale při signalizované výhodě nedosáhl na kličku a rychlé zakončení Výtiska.

Po sérii vyloučení hrál Liberec ve čtyřech proti třem a Bakoš ve 23. minutě střelou pod horní tyč poslal hosty poprvé do vedení. Pardubice dokázaly do dvou minut vyrovnat, když se ze strany trefil Sýkora a zaznamenal šestou branku v pátém zápase v řadě.

Rozhodujíí gól zaznamenal Řepík, v početní výhodě dostal přihrávku na hranici brankoviště a po rychlém manévru rozhodl v 52. minutě zápas.

Zlínští rozhodli v přesilovkách

V první třetině se hrál opatrný hokej, který branky nepřinesl. Do druhé třetiny Zlínští vstupovali ve výhodě jednoho muže v poli, jenomže ani jim se moc nevedlo.

Až později měl dobrou šanci Fořt, načež šli Ostravané opět do čtyř. Tentokrát už ale Berani trestali. Holík dostal puk na kruh a poslal jej pod horní tyč. Vítkovice srovnaly za tři minuty, také v početní výhodě. Olesz tečoval střelu Čerešňáka a připsal si první gól po svém návratu do extraligy.

Ve 35. minutě se prosadil Marušák znovu v přesilovce a připsal si premiérový gól v sezoně. Zlínského beka to povzbudilo a za dvě minuty se prosadil podruhé, když zužitkoval početní výhodu čtyř proti třem.

V čase 57:14 byl za útočný faul vyloučen Vlach a Vítkovice po oddechovém čase sáhly ke hře bez brankáře. Zlín však už vedení nepustil.

Sparta poprvé v O2 aréně nebodovala

V první třetině se prosadil pouze Pulpána, který s Kratěnou v oslabení ujel do přečíslení proti osamocenému Poláškovi a Pulpán ještě v oslabení zamířil skvěle.

Ve 23. minutě se prosadil nejlepší střelec soutěže Kubalík, jenž stihl tečovat nahození Lva těsně před Pöpperlem. Pěknou akci poté předvedli Buchtele s Přibylem, jenže ztroskotali znovu na Machovském.

Machovský kapituloval až ve 43. minutě po úspěšné dorážce důrazného Procházky a o zápletku tak bylo postaráno.

Pražané, ale naráželi na pozorně fungující defenzivu Škody. Indiáni v závěru nedokázali trefit prázdnou branku při power play Sparty. Mrzet je to ale nemuselo, tříbodový zisk už uhájili.

Olomouc po měsíci naplno bodovala

Kohouti začali aktivně a druhá formace si vytvořila dvě šance. Eberle však dvakrát ztroskotal na Závorkovi, ale tlak vyústil ihned v přesilovou hru Olomouce. Karlovarský gólman měl zakrytý výhled a Laš využil přesilovku.

V závěru úvodní dvacetiminutovky hráli domácí další přesilovku, Buc si položil na led téměř celou obranu hostí i s brankářem, ale trefil jen tyč.

Knotkovi se zadařilo v polovině utkání. Při další početní výhodě. Knotek si najel mezi beky a když už to vypadalo, že bude objíždět branku, poslal puk zpět a od hostujícího útočníka Koblasy se puk odrazil za Závorkova záda.

Třetí třetina začala sedmou přesilovkou Hanáků. První formace Olomouce si opět vytvořila tlak, pokusy Skrbka i Buce ale Závorka zvládl. Tečované nahození Staňka vyrazil brankář Energie maskou.

Blízko snížení byl následně Bartek, trefil však jen tyč. Ve 47. minutě dohrál Knotka Svoboda a domácí po odstoupení Húževky přišli o dalšího centra. Definitivní klid přinesla 48. minutě. Holec nejprve trefil horní tyč, Jergl však pohotově dorážel a překonal Závorku potřetí. Olomouc tak poprvé od 11. prosince naplno bodovala.

Hradec otočil v Boleslavi

Skóre se poprvé měnilo v 16. minutě. Jarůšek obral ve středním pásmu o puk Čápa a předložil před branku kapitánovi Pabiškovi, který zavěsil přesně.

Ve druhé třetině to byl jako první Klimenta, kdo mohl pohnout číslicemi na ukazateli skóre, ale hostující brankář dokázal udržet puk mezi betony. Nakonec i ve druhé třetině jeden gól padl. Jarůšek vyslal do útočného pásma Musila, který střelou zápěstím trefil přesně.

Hradečtí se přeci jenom dočkali branky s příchodem třetí třetiny. Po Honejskově přihrávce snížil Ihnacak. A hostům vlila vstřelená branka krev do žil, protože najednou jich byl plný led.

Mountfield se nakonec vyrovnání dočkal v při závěrečné power play. Po závaru před Růžičkovou brankou se trefil Kukumberg a zařídil prodloužení.

Vítěze utkání tak určily samostatné nájezdy. Zatímco Kacetl dokázal pokrýt všechny tři boleslavské střelce, za hosty uspěl hned v první sérii Ihnacak.

Litvínovu vystřelil bonusový bod Hanzl

Branka padla až v druhé třetině. Bezbrankový stav tak změnil až ve 33. minutě po Trávníčkově přihrávce se Martynek prosadil v přesilové hře.

Litvínov se zvýšení náskoku dočkal v 50. minutě. Při chomutovské početní výhodě chyboval Valach a Hořava se dostal do samostatného úniku, který zkušeně zakončil.

Dvougólové vedení hostí trvalo ale jenom 132 sekund. Ve skrumáží před brankou se puk dostal k Červenkovi, který pohotově zakončil a snížil na 1:2. Vyrovnání zařídil Rutta, který se zmocnil puku ve středním pásmu, protáhl se mezi dvěma obránci a střelou zápěstím překonal Januse.

Duel se musel prodlužovat, ale nakonec vyprodaná aréna sledovala hokej jen dalších 21 sekund. Valachovo vyloučení potrestal Hanzl, jenž rozhodl utkání.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

Třinec - 35. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Kopecký (M. Doudera) - 36. Vondráček (Ostřížek), 37. Špirko (V. Němec, J. Káňa II). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 5027.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Klesla, Slovák, M. Doudera, Galvas - Irgl, Žejdl, Dravecký - J. Sýkora, Kopecký, Tybor - Svačina, Plíhal, Adamský - Matuš, Rufer, Christov. Trenéři: Dopita a Mucha.

Brno: Čiliak - Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Štindl, Trška - P. Ton, J. Hruška, Ostřížek - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, L. Čermák, P. Mrázek - Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Rapáč (Voženílek), 28. P. Sýkora (Marcinko) - 12. Výtisk (Vampola), 26. Bakoš (Birner, Bulíř), 52. Řepík (Birner, Vampola). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Belko, Hynek. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Diváci: 7865.

Pardubice: Maxwell - Nedbal, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Štajnoch, L. Havlík, Šeda, Ščotka - Orsava, Nahodil, Poulíček - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Rapáč, Kaut, Voženílek - Moučka. Trenéři: R. Král a Zadina.

Liberec: Lašák - Ševc, Vitásek, Mojžíš, Derner, Výtisk, Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. P. Holík (Žižka, Matějíček), 35. Marušák (Roman Vlach, Čachotský), 37. Marušák (Bukarts, O. Veselý) - 29. Olesz (Čerešňák, Kudělka). Rozhodčí: Šír, R. Čech - Bryška, Lukš. Vyloučení: 5:5, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5649.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Kovář, Pastor, Štencel, Štich - Olesz, Strapáč, Hovorka - Vandach, Kolouch, Kuscera - Zdráhal, Balán, Burger - Tomi, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Laš (J. Knotek, Skrbek), 29. J. Knotek (Buc, Vyrůbalík), 48. Jergl (Holec, Pekr). Rozhodčí: Šindler, Polák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:0. Diváci: 4512.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Laš, J. Knotek, Buc - Vodný, Řípa, Eberle - T. Mikúš, Húževka, Kucharczyk - Jergl, Holec, Pekr. Trenéři: Venera a Tomajko.

Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, J. Tomeček, Sičák, Redlihs, Gulaši, Benák, Rodney - Huna, Marosz, I. Rachůnek - Bartek, Kůs, T. Rohan - J. Svoboda, Bulík, Vachovec - Gorčík, Osmík, Koblasa. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 43. M. Procházka (Dragoun, Švrček) - 13. Pulpán (Kratěna, Kudroč), 24. D. Kubalík (Lev, Jeřábek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8338.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík, Pech, Kumstát - M. Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Plzeň: Machovský - Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kudroč, Pulpán - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - M. Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 2:3 po sam. náj. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. L. Pabiška (Jarůšek), 40. Musil (Jarůšek, L. Pabiška) - 43. Ihnacak (Honejsek, Červený), 59. Kukumberg (Červený), rozhodující nájezd Ihnacak. Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 3496.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Hyka, Klepiš, Lenc - M. Látal, Urban, Klimenta - Jarůšek, Musil, L. Pabiška - Kubica, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Hradec Králové: Kacetl - Čáp, K. Pilař, Jank, Pláněk, Vašíček, Dietz, Hronek - Dej, Kukumberg, J. Kudrna - Courchaine, T. Knotek, Nedvídek - Červený, Inhacak, Honejsek - Kopta, R. Pilař, Berger. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 52. Červenka (Vondrka, Tomica), 57. Rutta - 33. Martynek (Trávníček, R. Hanzl), 50. M. Hořava (Trávníček), 61. R. Hanzl (Lukeš, F. Pavlík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Chomutov: Strmeň - Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Tejnor, Pereťjagin - D. Květoň, Červenka, Tomica - Hřebejk, V. Růžička ml., Vondrka - Stach, Ölvecký, Sklenář - Račuk, Dušek, R. Veselý. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula, Frolo - Duda, Vantuch, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - M. Hořava, Gerhát, Piroš - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.