Kometa loupila v Plzni, Sparta vyhrála a už není poslední

16. 11. 2012 20:07
V souboji dvou předních týmů hokejové extraligy uspěla Kometa Brno na ledě první Plzně.
Kometa Brno vyhrála v Plzni.
Kometa Brno vyhrála v Plzni. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Ve šlágru pátečního programu hokejové extraligy uspěla Kometa Brno na ledě vedoucí Plzně. Brněnští zvítězili 4:3, poskočili na druhé místo tabulky a na plzeňský tým, který prohrál podruhé za sebou, už ztrácejí jen dva body.

Utkání bylo plné zvratů. Indiáni vedli 1:0 a 2:1, hosté skóre otočili a ve 41. minutě srovnal na 3:3 domácí Gulaš. Kometa ale rozhodla o pět minut později, když se trefil Dočekal.

Sparta uspěla ve Zlíně, už není poslední

Venku vyhrála i pražská Sparta, která díky povedenému úvodu porazila Zlín 3:2 a po dlouhé době se dostala z posledního místa extraligového pořadí. Na chvost tabulky odsunula Bílé Tygry z Liberce, kteří tento týden nehrají kvůli European Trophy.

Za Spartu se trefili Hlinka, Mojžíš a Ton. Domácí Tesařík a Balaštík na konci druhé třetiny pouze zkorigovali skóre.

Chimera v premiéře zajistil Pirátům výhru

Ve výborných výkonech pokračuje Litvínov. Severočeši doma vyřídili 6:3 mistrovské Pardubice i s hvězdami Hemským a Krejčím v sestavě. Dva góly dali Pšurný a Lukeš. Druhý jmenovaný navíc přidal dvě asistence.

Ve výborném světle se ve své extraligové premiéře ukázal kanadský útočník Jason Chimera. Čerstvá posila Chomutova zařídila proměněným nájezdem svému týmu dva body z ledu Českých Budějovic. Piráti zvítězili 2:1.

V posledním pátečním duelu Karlovy Vary doma porazily Vítkovice 2:1 po samostatných nájezdech. Na úvodní gól Ujčíka ze 39. minuty odpověděl šest minut před koncem Pech. A rozhodující nájezd pak proměnil Pohl. Západočeši se díky dvoubodovému zisku dotáhli o bod za svého soupeře.

21. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Pletka (Frolo, Mozík), 17. Balej (Kratěna), 41. Gulaš (St. Pierre, Vlasák) - 4. J. Hruška (Žižka, J. Svoboda), 30. H. Zohorna (J. Hruška), 32. L. Čermák (M. Hořava), 46. Dočekal (L. Čermák). Rozhodčí: Smitka, Wagner - Jindra, Kostka. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. Diváci: 6898.

Plzeň: Rask - Dan Růžička, St. Pierre, Marušák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Johnson. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec - Petrovický, Divíšek, Holec - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Dočekal, L. Čermák, M. Hořava - Erat, Koreis, V. Němec. Trenéři: Venera a Oslizlo.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:3
(0:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Tesařík (Čajánek, Veselý), 39. Balaštík (Čajánek, Linhart) - 7. J. Hlinka (P. Ton), 8. Mojžíš (I. Rachůnek, Přibyl), 32. P. Ton (J. Hlinka). Rozhodčí: Husička, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:8, navíc Okál, Matějíček - Bahemský všichni 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4449.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Sparta Praha: Neuvirth - Sičák, Mojžíš, Gřegořek, Vallin, Philipp, Jan Hanzlík - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský, od 31. min. navíc Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:3
(1:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Hübl (Lukeš), 26. Lukeš (Hübl), 32. Lukeš (Posmyk), 32. R. Pšurný (Martin Frolík), 44. Majdan (Hübl, Lukeš), 48. R. Pšurný (J. Černý) - 21. Hemský (Krejčí, Starý), 29. Buchtele (Cetkovský), 51. Starý (Bartek). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 12:13, navíc Brejčák 5 min. a do konce utkání - Kousal do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4850.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kousalík, Stříteský, Zeman, Charousek, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Martin Frolík, J. Černý, R. Pšurný - Jurčík, Rapáč, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Pardubice: Salfický - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, V. Kočí - Hemský, Krejčí, Starý, od 50. navíc M. Drtina - Bartek, T. Zohorna, Somík - Cetkovský, Kousal, Buchtele - Šagát, Semorád, T. Nosek. Trenéři: Trličík a Lubina.

HC Mountfield České Budějovice - Piráti Chomutov 1:2 po sam. náj.
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. M. Michálek (Prospal, Ference) - 23. Y. Treille (Duda, Důras), rozhodující nájezd Chimera. Rozhodčí: Šindler, Brüggemann (Něm.) - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4502.

České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Suja, Knotek, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Chomutov: Kostúr - Rýgl, Jurčina, Palin, Pulpán, Rutta, Mrázek, Pavlas, Macháček - Michael Frolík, Kraft, Chimera - D. Hruška, Zálešák, Hřebejk - Lušňák, Sýkora, Hromas - Duda, Y. Treille, Důras. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 54. Pech (Zaťovič, Kumstát), rozhodující nájezd Pohl - 39. Ujčík (Klimek). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Lhotský, J. Ondráček. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 3049.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Kloz, Grman, MacDonald, Gulaši, Jan Látal, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - J. Doležal ml., Pohl, V. Polák - T. Káňa, Skladaný, Skuhravý - Heřman, Košťál, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Rehák, Sloboda, Kuba, Voráček, L. Kovář, Sedlák - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Szturc, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Svozil.

1. HC Škoda Plzeň 21 11 4 2 4 76:48 43
2. HC Kometa Brno 20 11 2 4 3 69:51 41
3. Rytíři Kladno 21 12 0 3 6 72:50 39
4. HC Oceláři Třinec 20 11 2 0 7 77:55 37
5. HC Verva Litvínov 21 9 4 1 7 66:58 36
6. PSG Zlín 21 9 3 2 7 51:54 35