26. 3. 2012 21:55
Plzeň - Brno 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Brňané se v Plzni obdivuhodně zvedli a předvedli skvělý obrat
Brňané se v Plzni obdivuhodně zvedli a předvedli skvělý obrat | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejisté Brna zvládli po úvodním čtvrtfinálovém duelu na Spartě také vstup do další série, v níž začínají na ledě soupeře. V prvním semifinále porazili Plzeň 4:3.

Kometa přitom byla už v první třetině zralá na ručník, kromě dvou rychlých branek mohla od domácích střelců inkasovat ještě další.

V prostřední části se však vrátila do zápasu a dvěma góly ve třetí periodě obrat dokonala. Vítěznou branku vstřelil necelých šest minut před koncem Jakub Svoboda.

Druhé utkání této série se hraje v úterý znovu na plzeňském ledě.

Utkání Plzeň - Brno jsme smedovali ŽIVĚ
Pardubice se pomstily Tygrům a srovnaly stav série

Plzeň se rozhodla poučit se z nepříliš fungující obranné taktiky, na níž ve čtvrtfinále se Zlínem málem doplatila, a vrhla se na Brnňany jako dravec na nebohou kořist.

Počáteční euforii museli plzeňští fanoušci vyměnit za závěrečný smutek
Počáteční euforii museli plzeňští fanoušci vyměnit za závěrečný smutek | Foto: Eduard Erben

Řada fanoušků se ještě ani nestihla v klidu usadit na svých místech a jejich okolí už řvalo gól. Pohlednout akci zakončoval do odkryté hostující svatyně Johnson. A aby toho nebylo hned na začátku zápasu málo, udeřil po Strakově přihrávce zpoza brány Růžička. Obě trefy od sebe dělilo pouhých osmdesát sekund.

Záhy mohli zvýšit Duda s Pletkou, ovšem ani oni ani Stránský s Pitulem ve velkých šancích vedení nenavýšili. Naopak postupem času se Kometa zvedla, což po přestávce potvrdila snížením Jaroslava Svobody.

Moravané vycítili šanci, k vyrovnání měl blízko Petrovický. Domácí lavička na měnící se rozložení sil zareagovala oddechovým časem a nelitovala. Po individuální akci Kratěny se podruhé trefil Johnson. Jenže opětovné dvougólové vedení netrvalo dlouho, v přesilovce z něj půlku odebral od modré pálící Kováčik.

Drama gradovalo a ve třetí části vyústilo v nečekané vyvrcholení. Brňané nejprve zazdili dvojnásobnou početní výhodu, když se nechal vyloučit také Divíšek. Ten však záhy své pochybění napravil tím nejlepším způsobem - v 50. minutě z protiútoku vyrovnal.

A zkušený útočník byl i u rozhodujícího momentu celého utkání. Žabičkou z úhlu přistrčil kotouč do druhého kruhu Jakubu Svobodovi, který z první překonal svého jmenovce v plzeňské bráně.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky:
2. Johnson (Michal Dvořák, Vykoukal), 3. Dan Růžička (Martin Straka, J. Jeřábek), 31. Johnson (Kratěna, Vlasák) - 23. Jaroslav Svoboda (Dlouhý), 34. Kováčik (Žižka, L. Čermák), 50. Divíšek (Jakub Svoboda, Vašíček), 55. Jakub Svoboda (Divíšek, T. Svoboda). Rozhodčí: Homola, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:1. Diváci: 7705. Stav série: 0:1.

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Dan Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo, Kaberle - Kratěna, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Michal Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Petruška, od 21. navíc Vostřák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Koreis, H. Zohorna, Petrovický - Balej, Švaňhal, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.