Zárubovy hokejové hlášky překonány. Holku našli na stadionu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
27. 9. 2012 10:00
Komentář z utkání Zlín - Kometa Brno bavil hokejovou republiku. Šlo o záskok na poslední chvíli, tvrdí Tipsport.
Až bude Robert Záruba v důchodu, bude nutné najít jeho nástupce. Děvče ze Zlína se jím nejspíš nestane, i když její hlášky baví internet | Video: Youtube.com

Zlín - Byla to nehoda, za kterou se omlouváme, ale vyplynula z mimořádné situace.

Tak vysvětluje sázková kancelář Tipsport pozoruhodný komentář úterního extraligového utkání mezi PSG Zlín a Kometou Brno, který na svém webu nabídla Tipsport TV.

Záznam vystoupení odvážné hlasatelky (viz video) se ještě večer po hokejovém utkání stal hitem internetu, když posluchače bavily hlášky o "42. třetině", "poločasech" a "odstřelovaném Trvajovi", na kterého pálili všichni "Zlíňáci" a nejvíc "Balaščík".

Komentátorku našli přímo na stadionu

"Uznáváme, že komentář byl neprofesionální, ale došlo bohužel k mimořádné a nepříjemné situaci. Agentura, která pro TV Tipsport zajišťuje přenosy z Tipsport extraligy, měla domluveného standardního komentátora, ale toho krátce před přenosem postihly zdravotní potíže a nebyl schopen vysílání," vysvětlil pro Aktuálně.cz zástupce Tipsportu Michal Peterka.

"Agentura se snažila, aby přenos byl komentovaný, tak jak je u online hokejových přenosů na TV Tipsport zvykem, a přímo na stadionu kontaktovala přítomnou lokální mladou moderátorku a 20 minut před začátkem zápasu se s ní domluvila, že se pokusí zápas odkomentovat a zachránit situaci," odhalil Peterka způsob, jakým byla náhrada sehnána.

Neměla podklady, pouze elán

Zároveň se potvrdilo to, co tušili diváci internetové televize od samotného počátku. Komentátorka byla v éteru poprvé - a jen elán nestačil.

"Vyšla vstříc, vyhověla v dobré víře. Bohužel to nebylo šťastné řešení, nemohla být připravená, kromě soupisky neměla jiné podklady a informace a nikdy ani sportovní přenos nekomentovala," vysvětlil Peterka.

To byl i důvod, proč po první třetině komentátorka své vystoupení náhle ukončila.

"Sama poznala, jak je náročné podat kvalitní komentář sportovního utkání a během první třetiny požádala o ukončení komentování, takže druhou a třetí třetinu již nekomentovala," tvrdí mluvčí.

Alespoň se diváci pobavili

Tipsport současně potvrdil, že situaci bude s dodavatelskou agenturou řešit, aby se podobné situace do budoucna neopakovaly. Zároveň se ovšem přidal k těm, kteří záznam s úsměvem ocenili.

"Omlouváme se všem, kteří si oprávněně stěžují na úroveň komentáře, s dodavatelskou agenturou to budeme řešit, ale jsme rádi, že se našlo i mnoho diváků, kteří tuto situaci vzali s humorem a dávají vědět, že se u hokeje pobavili, jako dlouho ne," uzavřel Peterka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy