4. 9. 2014 13:44
Vladimír Sobotka si poprvé po transferu do KHL zahrál za Omsk, porážce ale nezabránil
Jan Kolář
Jan Kolář | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva  - Gól českého obránce Jana Koláře neodvrátil porážku hokejistů Vladivostoku v Kontinentální lize na ledě Chabarovsku. Kolář v prvním zápase Admiralu v nové sezoně snížil v 57. minutě v přesilovce na konečných 4:5. Hosté sice vedli už v deváté minutě o dvě branky, ale o náskok přišli.

Kolář hrál v minulém ročníku KHL za Doněck, po vyřazení ukrajinského klubu ze soutěže se dohodl na roční smlouvě s Vladivostokem. Tým z Dálného východu vede slovenský trenér Dušan Gregor, jenž v minulosti pracoval například v Liberci.

Zápas v Chabarovsku pískal rozhodčí Antonín Jeřábek, který do KHL zamířil před touto sezonou z české extraligy.

Porážkou skončila premiéra v KHL pro útočníka Vladimíra Sobotku. Český reprezentant, jenž v létě nečekaně vyměnil St. Louis za Omsk, se v prvním utkání sezony bodově neprosadil a Avangard prohrál doma 0:1 s Novokuzněckem.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Vladivostok 5:4 (za hosty Kolář 1+0), Omsk - Novokuzněck 0:1

15:00 Barys Astana - Ufa,

17:00 Kazaň - Jekatěrinburg, Lada Togliatti - Chanty-Mansijsk, Čerepovec - Nižnij Novgorod, Nižněkamsk - Čeljabinsk,

17:30 Jokerit Helsinky - Dinamo Minsk, Petrohrad - Jaroslavl,

19:00 Slovan Bratislava - Záhřeb.